Герметизація фісур у дітей в Києві

Завдання молочних зубів – не тільки пережовувати їжу, але і допомогти у формуванні щелепи, підготувати її до появи постійних зубів.

При цьому емаль молочних зубів не така міцна, як емаль постійних зубів. Тому карієс і інші захворювання з'являються на молочних зубах частіше, а значить важливо стежити за станом молочних зубів у дитини і не допустити, щоб вони випали завчасно. Інакше у дитини можуть виникнути проблеми з розвитком щелепи, прикусом і навіть дикцією.

Герметизація фісур – професійна стоматологічна процедура, яка надійно захищає дитячі зуби від карієсу.

Але, для початку, давайте розберемося, що таке «фісури».

Що таке фісури

Фіссури – це природні поглиблення на поверхні зубів між жувальними горбками.

У 90% випадків, карієс вражає дитячі зуби саме в області фісур (в них накопичуються залишки їжі). Чим глибше поглиблення між бугорками і чим гірше гігієна зубів, тим вище ймовірність розвитку захворювання.

Герметизація фісур: що це?

Герметизація фісур – це процедура, яка дозволяє «запечатати» поглиблення між горбками зуба і, таким чином, захистити їх від утворення карієсу.

Стоматологи WDR «Вайдер» на Ахматової проводять процедуру за допомогою спеціальних герметиків, які містять в складі фтор і кальцій – корисні мікроелементи для зуба. Таким чином, герметизація фісур у дітей не просто захищає зуби, але і дозволяє зміцнити їх за рахунок корисних елементів.

 

Показання до процедури

Загальні показання до запечатування фісур - профілактика, бажання зміцнити і захистити зуби дитини від карієсу.

Лікарі стоматології WDR рекомендують:

 • бажано проводити герметизацію неглибоких фиссур;
 • обов'язково проводити герметизацію глибоких фісур.

Протипоказання до процедури

Для процедури герметизації фісур існують тимчасові протипоказання – які можна досить швидко виключити, щоб можна було провести процедуру:

 • карієс між зубами або в області фісур (його так і називають «фіссурний карієс»);
 • рясне скупчення нальоту і зубного каменю в результаті недостатньо ретельної гігієни ротової порожнини.

Отже, якщо у дитини спостерігається одне (або обидва) протипоказання до процедури, герметизація зубів проводиться після лікування карієсу і зняття зубних відкладень.

В якому віці потрібно проводити герметизацію зубів дітям

Найчастіше, дитячий стоматолог рекомендує проводити герметизацію починаючи з 2-3 років, щоб захистити молочні зуби.

Приблизно в 6-7 років, коли молочні моляри змінюються на постійні, також рекомендовано проводити герметизацію. При цьому, у всіх дітей зуби змінюються в різний час, тому герметизація фісур зубів може проводитися до або після того, як дитині виповниться 6-7 років.

Тривалість захисту зубів після герметизації

Звичайно ж, герметизація зубів у дітей не гарантує захист від карієсу на все життя.

В середньому герметик в області фісур тримається близько 4-5 років, але для кожної дитини термін захисту фиссур індивідуальний: іноді це може бути шість років, іноді – два-три роки або навіть менше.

Якщо фісури розгерметизувались процедуру можна провести повторно.

Як зрозуміти, що необхідно виконати герметизацію фісур?

Глибину фісур зубів у дитини і необхідність проведення процедури визначає дитячий стоматолог.

Приходьте з дитиною на консультацію в стоматологію WDR «Вайдер» (Позняки, вул. Ахматової): наш доктор проведе огляд і розповість, чи варто проводити запечатування поглиблень на зубах найближчим часом.

Також, ми проконсультуємо вас і пояснимо від чого залежить ціна герметизації фісур.

Записатися на
Безкоштовну консультацію

Відгуки
наших клієнтів

 • 13.08.2020 Галина
  Хочу поблагодарить клинику,,WHY DR,," за КРАСИВУЮ УЛЫБКУ!!!! За тот бесценный подарок который получила от директора клиники Филиппа Игоревича,скидки с его стороны помогли завершить до конца сложную работу по имплантации и протезированию зубов. Спасибо огромное ,Никитику Виталию Валерьевичу ,за его профессионализм. Он с первой минуты общения вселяет уверенность и не вызывает тени сомнения в конечном результате. Не смотря на молодость коллектива, их уверенность и стремление к новым высоким технологиям,желание идти в ногу со временем,говорят о том,что ты в надёжных руках!!! Благодарна ортопеду Стороженко Артёму за искренность,профессионализм и лёгкость общения!!!! Спасибо всему коллективу за широкую и красивую улыбку! Процветания Вашей клинике!
  Читати далі
 • 22.06.2020 Наталья Григорьевна
  Восстановили мужу все зубы по программе всё на 4-х имплантах. Помолодел лет на 100!!! Спасибо за его улыбку, у нас новая молодость и можно сказать повторный медовый месяц. любим вас!!!
  Читати далі