Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00

10 способів заспокоїти неври у стоматолога

12-01-2022

Ми добре знаємо, думка про те, що вас чекає візит до стоматолога може викликати хвилювання і нервозність.

Таке трапляється, навіть якщо йдеться про регулярний огляд або професійну гігієнічну чистку. А якщо вже говорити про те, що може відчувати людина, якій призначено лікування каналів, видалення зубів або імплантація?

Ваш стоматолог зробить все, щоб допомогти розслабитись і абсолютно нормально те, що ви хвилюєтеся. На загальну радість є багато способів контролювати свою занепокоєння, коли ви знаходитесь в стоматологічному кріслі.

Як заспокоїтись перед відвідуванням стоматолога, чим себе підбадьорити, як налаштуватися і бути на прийомі з максимальним емоційним комфортом — розповідаємо у цій статті.

Спосіб 1. Ранковий прийом

Хитрість у тому, щоб не думати про це цілий день. Запишіться на лікування якомога раніше, замість відкладати візит на час після роботи або всіх домашніх справ. Зателефонуйте адміністратору стоматології WDR Вайдер на Позняках і запросіть вільні місця на найближчий час. Так у вас зменшиться можливість передумати.

Після лікування ви відчуєте, що найскладніше вже позаду, і зможете повернутись у ваш звичайний день. Та й привід бути гордим за себе підвищить рівень радості і задоволення від того, що відбувається, вам сподобається.

Якщо графік роботи або домашніх справ не дозволяє скористатися цією порадою, запишіться на прийом до нашої клініки у вихідний день.

Спосіб 2. Приходьте вчасно

Очікування може посилити відчуття тривожності.

Не треба приходити занадто рано, тому що ви будете дивитися на годинник, нервувати і створювати у своїй уяві додаткові приводи для хвилювання.

Якщо ви приїхали раніше призначеного часу, ми допоможемо відволіктися від тривожних думок.

У нас у холі чудова бібліотека. Ми зібрали цікаві книги кількома мовами для пацієнтів, які підтверджують в один голос — це краще за інтернет відволікає від непотрібних думок і дуже захоплює. Іноді буває таке, що лікар запрошує, а пацієнт не може відірватися до закінчення глави.

Діти малюють і ліплять пластилін, дорослі читають біографії великих людей, мотиваційну чи художню літературу і це чудово розслаблює.

Краще подбати і про те, щоб не запізнитися, оскільки це може спричинити ще більший стрес.

Якщо ви вперше в клініці WDR Вайдер, якийсь час до прийому займе заповнення анкети та загального анамнезу, врахуйте це при плануванні.

Спосіб 3. Підтримка близької людини

Запросіть із собою ту людину, яка зможе втішити вас і заспокоїти. 

Поділіться без сорому своїми страхами і переживаннями.

Під час очікування та на прийомі можете вести невимушену та розслаблюючу бесіду, тримайтеся за руки.

Батьки малюків часто сідають у крісло і кладуть на себе дитину, це створює відчуття повної безпеки та надійності.

Якщо немає можливості прийти разом, залишайтеся на гучному зв'язку по телефону, попросіть читати вголос або розповідати будь-яку добру історію, тут важливо чути голос.

Ми допускаємо супровід близьких у всіх випадках, крім хірургічних операцій, сподіваюся, ви розумієте чому.

Спосіб 4. Попередьте стоматолога

Повідомте лікаря-стоматолога, що ви хвилюєтесь. Ваш лікар точно хоче, щоб ви відчували себе комфортно і безпечно.

Прямо на прийомі повідомте адміністратору, асистенту і лікарю, що ви хвилюєтеся, або нервуєте, або боїтеся болю.

Розкажіть, якщо ви мали неприємний досвід лікування. Сміливо ставте всі питання, які є — не бійтеся дурних питань, ніхто не засудить.

Якщо ви занадто довго не відвідували стоматолога, є відчуття, що візит буде схожим на перший, заплануйте лише огляд та консультацію.

Познайомтесь з персоналом клініки та лікарем, щоб налагодити контакт та довірчі стосунки. Поділіться своїми страхами та побоюваннями, можливо навіть фобіями. І тільки після того, як вам буде комфортно спілкуватися, плануйте наступний візит вже для лікування та з урахуванням усіх порад з цієї статті.

Спосіб 5. Розберіться, що відбувається

Попросіть лікаря-стоматолога пояснити, що планує робити.

Ви точно нервуватимете значно менше, якщо знатимете, що відбувається.

Поговоріть із лікарем, поставте запитання, уважно вислухайте відповіді. Уточніть, що із запланованого лікування ви робитимете у цей конкретний візит. Дізнайтеся про маніпуляцію, щоб ви могли краще зрозуміти.

Лікар, розуміючи ваше хвилювання, може проговорити протокол запланованого лікування, наочно на моделях продемонструвати кожен крок. Це відбувається до того, як фахівець починає працювати з вашими зубами та порожниною рота.

Це хороший спосіб позбутися стресу, викликаного невідомістю і зміцнити довіру між вами та вашим стоматологом.

Задайте питання про рівень хворобливості майбутньої процедури. На сьогоднішній день препарати, які використовують для знеболювання, повністю позбавляють пацієнта чутливості у зоні застосування. Усі легенди про біль під час лікування дуже застаріли. Останній раз могло бути боляче в хорошій стоматологічній клініці років 30 тому, давайте дивитися правді в очі.

Є пацієнти, котрі просять лікаря промовляти вголос свої дії. Лікар коментує і промовляє наступний крок протоколу лікування. А є такі пацієнти, які не готові чути подробиці. Тут, як кажуть, хто що любить.

Спосіб 6. Сигнали та символи

Сигнали — це чудовий спосіб повідомити нашим лікарям, що потрібна перерва.

Перш ніж лікар приступить до роботи в ротовій порожнині, домовтеся про сигнал, наприклад, підняти руку або постукати по ручці крісла. Якщо під час лікування ви відчуватимете, що потрібна пауза — подайте обумовлений знак.

Поясніть, що саме спонукало вас подати стоп-сигнал. Заспокойтеся і продовжуйте, в добрий час!

Спосіб 7. Дихання для заспокоєння

Спробуйте метод глибокого дихання. Глибокі, повільні вдихи та видихи допоможуть заспокоїтись у цей момент.

Ви можете почати практикувати цю вправу в холі під час очікування та/або під час лікування.

Добре, якщо ви сядете із прямою спиною. Видихайте повільно, поки не буде відчуття, що все повітря в легенях «закінчилося». Також повільно вдихайте до «повних» легень. Добре це супроводжувати рахунком, наприклад, вважаєте вдих як один, видих як два, так до десяти і з початку. Це відверне ваш мозок від тривог та нормалізує серцевий ритм.

Якщо ви практикуєте медитацію та прослуховування афірмації, перед походом до стоматолога і безпосередньо на прийомі саме час застосувати ці навички. Якщо ж ні, можете прослухати подкасти в форматі аудіо і просто слідувати за інструкцією для уповільнення дихання і заспокоєння розуму.

Добре працює гімнастика, що допомагає зняти м'язові затискачі. Адже відомо, коли людина відчуває страх або тривогу якийсь час, м'язи «затискаються», після чого затікають і втрачають гнучкість. Добре перед походом до зубного зробити розтяжку, анти-стрес-комплекс або просто потягнутися в задоволення. Ви одразу відчуєте себе краще.

Спосіб 8. Уявити себе у приємному місці

Ось просто вдаєте, що ви знаходитесь у своєму щасливому місці. Звучить може трохи дивовижно, але це працює!

Заплющте очі і уявіть собі місце, про яке вам приємно думати. Це може бути красивий осінній парк, квітучий сад, зручний диван з каміном перед ним, пляж або поле у ​​квітах.

Уявіть, наскільки без стресу та напруги ви відчували б себе, якби справді зараз перебували у цьому місці. Змістіть фокус вашої уваги на фантазії про щасливе місце з того, що зараз думаєте, як заспокоїти нерви перед візитом до стоматолога.

Може це здивує вас, але мозку зовсім немає різниці — відбувається щось у вашій уяві або насправді.

Спосіб 9. Заспокійлива музика

Послухайте музику, яка заспокоює вас.

Говорячи дуже просто — заглушіть звук стоматологічного обладнання улюбленими мотивами. Не забудьте взяти на прийом до стоматолога навушники, заздалегідь складіть плейлист з музикою, яка розслаблює, назвіть цю вибірку милим ім'ям. І після того, як обговорення з лікарем буде закінчено, вмикайте. Встановіть такий рівень гучності, щоб було чути лікаря та насолоджуйтесь.

Пссс… Будьте обережні з надто динамічними добірками, краще якщо музика розслаблятиме. Адже якщо вам захочеться кивати головою і в голос підспівувати музиці — це може сильно ускладнити роботу лікаря.

І домовтеся ще до того, як ви включите музику в навушниках про сигнал для привернення вашої уваги під час лікування. Це може бути легке постукування по плечу або долоні, хоча можете вигадати свій варіант. Головне, щоб по обидва боки було комфортно.

Спосіб 10. Антистрес м'яч

Стисніть м'яча або м'яку іграшку для зняття напруги при появі ознак її прояву. Тримайте тренажер в одній із долонь протягом усього прийому.

Щоразу, коли хвилювання починає давати про себе знати, стисніть м'яч кілька разів. Це відверне від стискання щелепи та напруги м'язів. Під час стискання м'яча робіть глибокі та повільні вдихи. Це працює на загальне заспокоєння.

Ви можете принести будь-яку іграшку із собою. Але, якщо що, наш адміністратор має, звертайтеся.

Спосіб 11. Бонусний. Заспокійливі препарати

Як заспокоїтись перед відвідуванням стоматолога і що можна зробити для зниження рівня тривожності перед візитом до зубного? 

Хороші питання, які корисно поставити собі, якщо похід до стоматолога випробування для вашої нервової системи. Або якщо ви щоразу гуглите, що можна випити перед походом до стоматолога.

Визнайте, вже подумали про те, чи можна приймати заспокійливе перед стоматологом? Або можливо питання в голові звучало більш конкретно, наприклад:

«Чи допоможе валеріана перед стоматологом?» Або «А якщо я корвалола накапаю, буде легше, правда?» Або будь-яке інше формулювання питання, яке зводиться до того, що можна і що не можна пити перед походом до стоматолога.

Розберемося і з цим.

Насамперед, що НЕ рекомендується пити перед візитом до зубного — це алкоголь та міцна кава.

Якщо не дуже складно пояснювати, за наявності алкоголю в крові, ефект від знеболювальних препаратів може бути знижений, а це точно не допоможе усунення вашої тривожності.

Кава та інші тонізуючі напої теж не допоможуть заспокоїтися, у них протилежне завдання — бадьорити і збуджувати.

Тепер, що можна випити перед походом до стоматолога? Легке заспокійливе, наприклад трав'яний чай, дуже можна і навіть потрібно.

А ось якщо ви розглядаєте медичні препарати більш потужної дії, краще проконсультуватися з лікарем-стоматологом до початку лікування, наприклад, попередньої консультації або при знайомстві.

Які ще загальні рекомендації є для пацієнтів, які хвилюються:

  • добряче виспіться вночі перед візитом до стоматолога;
  • прийміть душ, якщо практикуєте і контрастний;
  • одягніть комфортний одяг;
  • обов'язково поїжте смачненько, найкращий час за дві години до прийому;
  • не забудьте навушники, якщо налаштувалися слухати заспокійливу музику чи афірмації;
  • попередьте близьких, що деякий час не відповідатимете на телефонні дзвінки та повідомлення.

Висновки можна зробити найпозитивніші — ви впораєтеся і у вас все вийде.

Зі свого боку ми готові почути, підтримати, заспокоїти та супроводити.

Приходьте, завжди вам дуже раді!

Світлана Бетер
Світлана Бетер

Керуючий партнер клініки WDR на Позняках

Світлана Бетер