Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00

Гігієна порожнини рота при ортодонтичних конструкціях

06-08-2020

Гігієна ротової порожнини при ортодонтичних конструкціях«Гігієна ротової порожнини при ортодонтичних конструкціях»

 — багатозначно скаже фахівець і, можливо, навіть підніме палець вгору.


А адже це і правда важливо, але ми легко розберемося з цим.

 

 

Доктор-ортодонт встановив брекети, план лікування складено. Здавалося б: живи в передчутті яскравого перевтілення та радій.
Але ж ні. На цьому етапі на пацієнта покладається висока ступінь відповідальності + ряд обов'язкових рекомендацій від яких залежить результат.

Разом зі стоматологами клініки WDR Вайдер ми зібрали ключову інформацію про щоденний догляд за порожниною рота в період носіння брекетів. Це допоможе коректно організувати новий для вас ритуал, а також позбавить від зайвих пошукових запитів в Google.


Гігієна ротової порожнини з брекет системою в домашніх умовах

Гігієна ротової порожнини з брекет системою

Так уже склалося, що історія з носінням брекетів і інших ортодонтичних конструкцій природою не передбачена. Очищення порожнини рота в таких умовах більш складне, а наліт і небажані бактерії навколо брекет-системи активізуються з небувалою силою.

Покриття зубів, та й сама мікрофлора ротової порожнини стають більш вразливими. Тому щоденний догляд не просто важливий, а обов'язковий для ефективного ортодонтичного лікування.

У зворотному випадку, після зняття брекетів може утворитися карієс, виникнути неприємності з яснами. А біляста пігментація на зубах навряд чи додасть естетики усмішці.

Але ми тут для того, щоб розіграти позитивний сценарій і домогтися бажаного результату. Багато нам не буде потрібно, але точно без старанності і натхнення не обійдемося. А ще:

  • запасіться терпінням;
  • строго дотримуйтеся правил, які прописуємо далі.

     

Обзаведіться набором засобів для домашнього догляду на час ортодонтичного лікування:

Спеціальні зубні щіткиМонопучкова щітка допоможе натерти до блиску жувальні зуби. Для внутрішньої сторони зубів підійде V-образна щітка з борозною посередині.
Суперміцний флоссВ якості зубної нитки рекомендуємо вибрати супер-флосс. Оптимальним буде не котушковий, а нарізаний відрізками по 30 см. Він має більш грубу структуру і краще справляється з видаленням нальоту з-під ортодонтичної системи.
Зубні йоржикиЙоржик дозволить очистити не тільки зовнішні ділянки, але також простір між ортодонтичним кільцем і яснами.
ІригаторВидалити наліт навколо конструкції і уздовж лінії ясен дозволить іригатор.  Потоком води або ополіскувача, девайс видаляє бактерії і залишки їжі з місць, яких не дістати щіткою, а також знімає роздратування від чужорідної конструкції в роті.
ОполіскувачКомплексний або ж спеціалізований догляд за порожниною рота, емаллю і яснами – таке завдання виконують ополіскувачі. Боротьба з бактеріями, заспокійливий ефект, легке відбілювання, за рекомендацією лікаря купуйте і насолоджуйтеся тривалим ефектом і свіжістю дихання.

На період лікування щітка, флос, ополіскувач та йоржик повинні стати постійними супутниками.
Збираєтеся на природу – не забудьте флос, вибираєтеся в ресторан – прихопіть йоржик.

Гігієна зубів з брекетами одна з найважливіших пунктів в щоденному «to do list» кожного ортодонтического пацієнта.

скільки часу чистити зуби

Не шкодуйте часу на ретельність виконання чистки. В середньому гігієнічної процедури потрібно приділити близько 10-15 хвилин.

Подумки розділіть порожнину рота на три зони: передню і дві бічні.  Окремої старанності вимагає міжзубний простір, а також місце під дугами і деталі брекетів.

Не менше двох разів на день обов'язкова гігієна рота з брекетами за допомогою зубної щітки, йоржика, ополіскувача для порожнини рота.
Причому чистку зубів і виконання ряду Догляду маніпуляцій краще виконувати після їжі, не пропускаючи жодної деталі конструкції брекетів.


Як правильно чистити зуби з ортодонтичної системою?

Гігієна ротової порожнини при ортодонтичному лікуванні має ряд істотних відмінностей від звичного порядку чистки. Хороша новина в тому, що до всього можна звикнути. Головне запам'ятати кілька простих кроків і щодня дотримуватися їх:

1. ЗУБНА ПАСТА

На щітку слід нанести невелику кількість зубної пасти, сучасні засоби хорошої якості дуже концентровані і досить кульки розміром з горошину.


2. ЧИСТИМО ЩІТКОЮ

Розташувавши щітку на стику зубів і ясен, починаємо чистку плавними рухами в бік жувальних поверхонь зубів, не забуваючи про ясна.


3. ЙОРЖИК

Далі черга йоржика. Введіть його під дугу з жувальної боку зуба і вимітаючими рухами «вгору-вниз» усуньте непотрібне.


4. ЗУБНА НИТКА

За допомогою зубної нитки очистіть простір між зубами і областю навколо брекетів.


5. ЧИСТИМО "СКЛАДНІ" ДІЛЯНКИ

Ще не все. На цьому етапі монопучкова щітка допоможе видалити зявившийся навколо брекет-системи і на стиках зубів наліт.


6. ОПОЛІСКУВАЧ

Фінальним етапом щоденного «уходовой» ритуалу має стати ополіскування проточною водою або ополіскувачем. На цьому етапі добре працює, іригатор, в проміжках між зубами.

Тим часом, домашній догляд не виключає необхідності в професійній стоматологічної чищенні.

При ортодонтичному лікуванні професійна чистка зубів з брекетами - must do.


Професійне чищення зубів з брекетами Air flow: а чи можна без неї?

Будемо реалістами.
При всьому бажанні, щоденні 10-хвилинні церемонії з очищення ротової порожнини і зубів після кожного прийому їжі часто мало можливі на побутовому рівні. Та й сама старанна гігієна порожнини рота при брекетах дома не має нічого спільного з професійними гігієнічними заходам.

Усунення зубного каменю, зміцнення поверхні емалі спеціальними препаратами з вмістом фтору тривалої дії, профілактика каріозних утворень ... Це лише короткий перелік процедур, які здатний виконати тільки лікар-гігієніст і виключно в стінах стоматології.

етапи Професійного чищення зубів з брекетами

Зазвичай, ми проводимо професійне чищення зубів перед самою процедурою установки брекетів. Далі, по ходу лікування, рекомендований проміжок між процедурами 3 місяці.

Здійснюється в стоматологічному кабінеті комплексом професійних маніпуляцій в числі яких актуальна техніка обробки зубів повітряними потоками з домішкою нешкідливих малообразивних речовин Air Flow.


Професійне чищення зубів з брекетами: ціна і тривалість ефекту

Професійне чищення зубів тривалістьПрофессіонально – не обов'язково дорого. Вартість двосторонньої ультразвукової чистки зубів з брекет-системами, в середньому не перевищує вартості послуг перукаря, одного сеансу масажу або походу в кіно з великим відерцем попкорну (на якому, до речі, ви зможете економити, так як при носінні брекет системи доктор дасть рекомендацію від нього відмовитися). Погодьтеся, це прийнятна вартість, враховуючи ідеальний результат процедури.

Ефект помітний і відчутен відразу після чистки. Зуби стають гладкими, знімається затверділий наліт, на кілька відтінків висветляєтся тон зубів.
В ході маніпуляції стоматолог обробляє важкодоступні місця, прибирає камінь з підясневих кишень, нейтралізує наліт з видимого поля і міжзубних проміжків. При цьому брекети не наражаються на деформацію і не змінюють колір.

Стороженко Катерина Валеріївна
Експерт матеріалу: Стороженко Катерина Валеріївна
Cпеціалізація: Лікар-стоматолог, ортодонт, кандидат медичних наук
Досвід роботи: Понад 8 рокiв
Безкоштовна консультація цього лікаря:

Гігієна порожнини рота у ортодонтичних пацієнтів – відповідальний момент на шляху до ідеальної усмішки і рівним, вишуканими як по струнці, зубкам.
Відсутність належної уваги до щоденного догляду обнуляє як старання стоматолога-ортодонта, так і ваші зусилля.
У той час як відповідальний підхід винагороджується чудовим результатом.

Ми в WDR Вайдер знаємо про це все!

Світлана Бетер
Світлана Бетер

Керуючий партнер клініки WDR на Позняках

Світлана Бетер