Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00

Коронка чи імплант, що краще?

28-10-2021

У ситуаціях коли рідний зуб значно зруйнований, перед пацієнтом з'являються два шляхи подальшого лікування — відновлення зруйнованого зуба коронкою або видалення зуба і встановлення імпланту.

Коронка на зуб — це більш оптимальне рішення з точки зору витрат. Однак необхідно враховувати кілька факторів, які можуть вплинути на термін служби та остаточну ціну лікування:

 • Об'єм руйнування зуба. При значному руйнуванні перед установкою коронки ортопед зміцнює зуб за допомогою культьової вкладки або скловолоконного штифта — що дозволить зубу прослужити довше, але й вимагатиме додаткових фінансових інвестицій;
 • Стан кореня зуба. Щоб уникнути ускладнень у майбутньому, корінь має бути якісно пролікований, інакше, є ймовірність, що доведеться знімати коронку і перелікувати канали.

Конструкції з опорою на свої проліковані зуби в середньому експлуатуються 10 років. Це пов'язано з тим, що такий зуб не живиться від нерва і згодом його структура руйнується.

Імплант — повноцінна заміна втраченого зуба. Імплант виготовляється з біоінертного сплаву титану, вживляється в кістку і замінює корінь втраченого зуба, зверху встановлюється коронка. Найкращі світові виробники імплантів дають довічну гарантію на свої вироби. Саме такі імпланти ми використовуємо у своїй практиці :)

* біоінертність — властивість матеріалу не взаємодіяти з біологічними структурами організму. У випадку імплантів, це необхідно для виключення алергічних реакцій і прогнозованого результату.

Коронка или имплант, что лучше?

Коронка чи імплант: що краще?

Часто чую це питання від друзів та знайомих. Однозначної відповіді бути не може. Тому я зібрав консиліум лікарів, з якими ми виділили плюси та мінуси кожного методу, розглянули показання та протипоказання. Тепер замість відповіді рекомендуватиму до прочитання цей матеріал :)

Основна відмінність коронки на зуб від імпланта в тому, що імплант повністю замінює корінь вашого зуба і служить основою для подальшого протезування. Перед вживленням імпланта необхідно видалити проблемний зуб. Коронка встановлюється на ваш зуб, як основу, і відновлює тільки верхню (коронкову) частину.

Переваги коронок

 • ціна нижча, ніж на імплант;
 • встановлюється за 2 прийоми з паузою 1-2 тижні;
 • немає протипоказань по здоров'ю;
 • не потребує хірургічного втручання.

Недоліки коронок

 • у деяких випадках, необхідність попереднього лікування кореней;
 • зміцнення скловолоконним штифтом або вкладкою при значному руйнуванні зуба;
 • термін експлуатації — у середньому 10 років;
 • ймовірність розвитку запальних процесів під коронкою або у верхівок кореня.

Переваги імплантів

 • відсутність резорбції* кістки;
 • довічна гарантія на імплант від виробника;
 • стійкість до високих жувальних навантажень;
 • простий догляд за конструкцією.

*резорбція кістки — процес руйнування кісткової тканини. В цьому випадку навколо імпланта.

Недоліки імплантів

 • необхідність хірургічної операції для встановлення;
 • термін повного відновлення жувальної функції 3-6 місяців;
 • є протипоказання до операції;
 • при недотриманні рекомендацій лікаря, є можливість відторгнення.

Читайте в нашому блозі: Коли не можна проводити імплантацію зубів

Коронка на зуб чи імплантат: що ставити

Кожна людина індивідуальна і для різних випадків правильним буде різний метод лікування.

Якщо є можливість зберегти ваш зуб, ми зробимо це: у практиці трапляються випадки коли «мертвий» (зуб з видаленим нервом) та відновленною куксою (штифт, вкладка) служить пацієнтові понад 20 років. Однак якщо ми бачимо, що зуб не стоятиме довго, вихід один — установка імпланту.

Протезування та імплантація зубів: порівняння основних факторів

 

Коронка на зуб

Імплант

Термін реабілітації2 тижні

3-6 місяців

Необхідність операції

немає

є

Попередні маніпуляції

можливе лікування каналів та зміцнення зубавидалення зуба
Необхідні умовидостатній обсяг тканин зуба, відсутність запальних процесівнаявність достатнього обсягу кістки, відсутність запальних процесів
Строк служби10-15 років залежно від вихідної ситуаціїне обмежений

Ціна

залежить від необхідності попереднього лікуваннявідносно висока

 

Ми в стоматології WDR «Вайдер» завжди виходимо з клінічної картини пацієнта і розглядаємо лікування в довгостроковій перспективі. Оцінюється безліч параметрів, такі як:

 • наявність запальних процесів;
 • об'єм тканин зуба;
 • щільність вашого зуба та присутність тріщин;
 • кількість кісткової тканини;
 • стан ясен.

 

Важливо!

Чим раніше стоматолог діагностує ушкодження зуба, тим простіше буде лікування, це виглядає приблизно так:

лечение зубов: пломба, накладка, коронка, имплант

Ви бачите що регулярний огляд у стоматолога, це не вигадка маркетологів, а реальна турбота про ваші зуби і ваш бюджет. Не відкладайте візит, запишіться зараз і насолоджуйтесь здоровою і красивою посмішкою.

Бонус

З упевненістю можна сказати, що мостоподібні протези з опорою на рідні зуби — це зло. Препарувати 2 здорових зуба для того, щоб відновити 1 — не раціонально. Тим більше, додаткове навантаження з часом зруйнує зуби, на яких кріпиться протез і відновлювати потрібно буде вже 3 зуби. Зекономивши на одному імпланті у майбутньому потрібно буде встановити три.

Коли ставлять коронки

Прямим показанням до встановлення коронки на зуб є руйнування понад 50% коронкової частини зуба. Живий зуб покритий коронкою, при належному догляді, служитиме вам усе життя.

Часто ми рекомендуємо встановити коронку на жувальний зуб із великою пломбою. Пломба закриває порожнину, але не захищає зуб, тому при навантаженні він може розколотися, а це шлях до видалення та імплантації.

Установка коронки також рекомендується після повторного ендодонтичного лікування. При такому лікуванні стінки зуба стоншуються, коронка дозволить значно збільшити термін служби зуба.

Ми б'ємося за кожен зуб пацієнта, і на практиці знаємо, що добре пролікований і кваліфіковано запротезований зуб буде красивим і функціональним довгі роки.

Коли ставлять імпланти

Основні показання до видалення зуба і наступної імплантації:

 • об'єм тканин зуба недостатній для повноцінного відновлення;
 • резорбція кістки (пам'ятаєте, це розсмоктування кістки) між коренями зуба;
 • перелом зуба;
 • значні запальні процеси навколо кореня.

Якщо видалення неминуче, і умови дозволяють, ми проводимо одномоментну імплантацію (видаляємо зуб і відразу ж ставимо імплантат в лунку) це дозволить зберегти більше кісткової тканини і значно скоротити термін реабілітації.

Читайте в нашому блозі: Якою буває імплантація зуба: види та особливості методів

Імпланти чудово справляються із завданням відновлення зубного ряду, як у фронтальній групі зубів, так і в жувальній. Через свою конструкцію імплант витримуватиме більше навантаження, ніж рідний зуб. Мостоподібні протези на імплантах цілком успішна та поширена практика.

Сама процедура встановлення імпланта безболісна і менш травматична, ніж просте видалення зуба.

Надійність та довговічність імплантів підтверджена дослідженнями у всьому світі. На сам імплант діє довічна гарантія, термін служби коронки на імпланті 10-15 років, але за належного догляду може збігатися з імплантом.

Стороженко Артем Володимирович
Експерт матеріалу: Стороженко Артем Володимирович
Cпеціалізація: Лікар-стоматолог, ортопед, гнатолог, хірург
Досвід роботи: Понад 8 рокiв
Безкоштовна консультація цього лікаря:

Порівняння цін на встановлення коронки та імпланту

Ознайомитись з цінами на встановлення коронки або імпланту в нашій клініці можна в розділі ціни. Якщо порівнювати вартість коронки на зуб з усім супутнім лікуванням та повну вартість імпланту, коронка на зуб вийде у 2 рази дешевше.

Висновки

Як ви вже зрозуміли, вибір не стоїть у площині "імплант або коронка". Хороший лікар запропонує вам можливі варіанти після консультації, виходячи з вашої конкретної ситуації. Саме такі лікарі в нашій клініці, сміливо записуйтесь на консультацію та отримуйте відмінне лікування! Під мою відповідальність ;)

Філіп Кісельов
Філіп Кісельов

Директор клініки WDR на Позняках

Філіп Кісельов