Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00

Страх перед стоматологом. Як заспокоїтись?

18-12-2020

страх перед стоматологом: що робитиДавайте домовимося про те, що страх перед стоматологом це нормально

 

Для того, щоб підтримувати в нормі стоматологічне здоров'я лікарі рекомендують приходити на профілактичний огляд в клініку один раз в 6 місяців. Багато хто знає, та мало хто робить.

Але що робити, якщо перед посадкою в крісло сковує страх і від думки про зателефонувати і записатися на прийом холонуть долоні?

Так і виникає замкнуте коло. Проблеми із захворюванням зубів і ясен самі по собі не проходять, навіть якщо робити медитації і думати позитивно, це перевірено.

❗️❗️❗️А чим довше захворювання руйнує зуб, тобто, чим довше не приходити до стоматолога – тим складніше лікування. Та й дорожче, нема чого приховувати.

Якщо є фобія, пов'язана зі стоматологом, вашій увазі кілька перевірених способів впоратися з цим завданням. І так, це можливо!!!
Ви дійсно можете виявити (в даному випадку конкретизувати) страхи і налагодити чудові стосунки з вашим стоматологом.

Немає жодної причини соромитися або приховувати цей факт, хоча б тому, що величезна кількість людей у ​​всьому світі поділяють його з вами і відмінно розуміють, про що йде мова.
Швидше, рідше можна зустріти людину, яка щиро скаже про свою любов до відвідування дантиста.

Але так само важливо говорити про те, що страх не повинен піддавати ризику здоров'я і не може заважати отримувати своєчасну стоматологічну допомогу. І тут мова йде про те, щоб:

 • Для підтримки здоров'я зубів і порожнини рота необхідно 2 рази на рік давати можливість довіреному лікарю проводити профілактичний огляд і професійну гігієнічну чистку;
 • Відсутність регулярного огляду може привести до карієсу, запальних процесів, неправильного прикусу і неприємного запаху з рота. Деякі ці ознаки можуть обмежити ваше соціальне життя і завдати чимало клопоту із загальним здоров'ям.

   

Що ж робити зі стоматологічними фобіями? Перевірені способи.

РОЗУМІННЯ СТРАХУ

Запишіть на аркуші паперу, чого конкретно ви боїтеся. Це хороша вправа, не відмовляйтесь її робити.
Коли ви випишите причини і подивитесь на список, стане більш зрозуміло, яким чином з ними працювати. Це добре ще й тому, що коли ми усвідомлюємо і приймаємо проблему, стає зрозумілим, як її вирішувати. З цим списком ви можете прийти на прийом до лікаря і обговорити ще до початку лікування, яким способом можна знизити рівень тривожності.

 

Поширені страхи пацієнтів стоматога:Поширені страхи пацієнтів стоматога

 • уколи;
 • невідомість;
 • відсутність контролю над ситуацією;
 • звуки при роботі обладнання лякають;
 • буде боляче;
 • втрата свідомості під час лікування;
 • рвотний рефлекс;
 • дороге задоволення;
 • осуд доктора за поганий стан зубів.

 

ПРИЧИНИ СТРАХОВ

Необхідно з'ясувати причину своїх страхів. Напевно вони є наслідком пережитого раніше емоційного досвіду. Виявлення причинно наслідкових зв'язків зможе допомогти в подоланні стоматологічних фобій. Вони можуть виникати з особистого досвіду, а так само з вразивших вас оповідань від інших людей.
Тобто, ви відчували сильні неприємні емоції, пов'язані зі стоматологом. І враження міцно засіли у вас в голові, що дає реакцію при кожному згадуванні.


біль під час лікування зубівСТРАХ 1

Наприклад, ви запустили ситуацію, в якийсь момент мали різкий зубний біль і як наслідок складне лікування. Більше не хочете згадувати про декілька візитів та години в кріслі. І пам'ятайте тільки про це.

ВІДПОВІДЬ СТРАХУ

Напевно були і випадки, коли ви чули від лікаря похвалу за хорошу гігієну або легке лікування при своєчасному зверненні. Згадайте якомога більше прикладів, коли відвідування стоматолога пройшло легко і просто, орієнтуйтеся на це. Чим частіше ви переступаєте поріг клініки і розташовуєтесь в кріслі, чим частіше вас хвалять за хороший стан здоров'я зубів і ясен. Чим менше проблем виявляють при огляді, тим легше з кожним разом налаштуватися на наступний візит.
Це так само дуже дієвий метод для психологічної адаптації дітей з самого раннього віку.


страшні історії про стоматологів

СТРАХ 2

Або інша ситуація, де ви не можете згадати щось конкретне, що спричинило за собою виникнення страху. Може бути таке, що ви почули стоматологічні страшилки від людей, які пережили неприємний досвід лікування. Отримавши сильне враження, можете побоюватися потрапити в ситуацію оповідача. Таке досить часто зустрічається у дітей, які самі у стоматолога не були ні разу, але приходять на прийом вже з упевненістю, що буде боляче і неприємно. Це приклад так званого соціального страху, що зовсім не означає, що з вами трапиться щось подібне, про що ви чули.


ВІДПОВІДЬ СТРАХУ

Підберіть приклади розповідей про візити до стоматолога, яким інші люди вдячні за безпечне і безболісне лікування. Розпитайте серед знайомих, хто любить і регулярно приділяє увагу турботі про здоров'я зубів, попросіть поділитися історією про формування такого ставлення. Читайте відгуки та подяки лікарям до яких плануєте йти на лікування. Підбадьорюйте себе історіями зі щасливим кінцем, за статистикою таких значно більше.


поганий настрій перед лікуваннямСТРАХ 3

Може бути ще й відсутність контакту і довіри до вашого лікуючого стоматолога. Якщо на прийомі доктор створює напружений емоційний фон, не пояснює своїх дій, ігнорує питання або, що ще гірше, залякує, фінал по мотивації передбачити не важко. А як наслідок стан стресу кожен раз, коли потрібно записатися на прийом в стоматологічну клініку.

ВІДПОВІДЬ СТРАХУ

Поміняйте доктора. Про те, як підібрати фахівця ми написали окрему статтю. Але що не підлягає сумніву, так це те, що доктор стоматолог вважається довіреним, інтимним фахівцем. Очевидно, що більшого успіху ви досягнете відвідуючи фахівця, який веде вас постійно, знає особливості і реакції, може підібрати потрібні слова для схвалення. Це доктор, з яким у вас будуть роками формуватися професійні відносини і ви не будете відчувати напругу при думках про цю людину. При регулярному відвідуванні лікаря ви ніколи не зіштовхнетеся з необхідністю отримувати складне і дороге лікування.


страх стоматологічного обладнянняСТРАХ 4

Боязнь стоматологічного обладнання. Давайте подивимося правді в очі. Такий страх у вас може бути або тому, що ви були в стоматологічній клініці дуже давно або ж не бачили сучасних клінік з інших причин.

ВІДПОВІДЬ СТРАХУ

Стоматологія одне з найпрогресивніших напрямів в сучасній медицині.  Сучасні клініки облаштовані так, що й не відразу розумієш, що знаходишся в медичній установі. Затишок, розслаблююча атмосфера, зручні дивани і привітні адміністратори – це вже норма. Установки оснащені так, що виглядають і працюють як космічні кораблі, на їх фоні хочеться фотографуватися на пам'ять про візит. Знайдіть адреси стоматологічних клінік біля дома, попросіть про екскурсію, познайомтеся з персоналом. Оберіть ту клініку, в якій вам спокійно, запишіться на консультацію або просту медичну маніпуляцію, проживіть цей досвід в сучасній клініці і ви будете приємно вражені.

Нікітюк Віталій Валерійович
Експерт матеріалу: Нікітюк Віталій Валерійович
Cпеціалізація: Лікар-стоматолог, хірург, імплантолог
Досвід роботи: Понад 10 рокiв
Безкоштовна консультація цього лікаря:

Роздуми про стоматологічні страхи і фобії, читання на цю тему і збір позитивних історій допоможе поступово знизити рівень тривоги.
І коли цей шлях буде вами пройдено, ви будете чекати з нетерпінням часу наступного візиту до вашого стоматолога.
Так і відбувається у пацієнтів WDR Вайдер, стоматологічній клініці в Києві, Дарницький район.

Стоматологія на Позняках WDR.  До нас приходять із задоволенням, а йдуть з гарною посмішкою!  ;)

Світлана Бетер
Світлана Бетер

Керуючий партнер клініки WDR на Позняках

Світлана Бетер