Професійне чищення зубів, що тут до чого?

Людині, яка сумлінно два рази в день чистить зуби, використовує рекомендовану стоматологом щітку і пасту, зубну нитку і навіть, можливо, іригатор, складно зрозуміти для чого потрібно відбуватися в стоматологію кожні шість місяців для професійної читки зубів. Законне питання, особливо якщо нічого не турбує.

Так, ми згодні! І так, розуміємо! Тому і пояснюємо, а ще тому що дбаємо.

Вся справа в тому, що навіть самий усвідомлений і відповідальний догляд в домашніх умовах не може захистити поверхню зубів від накопичення відкладень, особливо в таких місцях, які називають важкодоступними.

Причому це завдання не здійсненне ні для мануальних (простих і звичних нам), ні навіть для супер ефективних електричних і звукових щіток.

Наліт був би просто не дуже красивим естетичним явищем, якби згодом не перетворювався на твердий зубний камінь. А так вже може починатися історія з сумним кінцем.

Зубний камінь неможливо відчистити в домашніх умовах. Він накопичується на поверхні зубів, перекриває потрапляння корисних мінеральних мікроелементів, що призводить до руйнування емалі.

І це ще не все. Так як поверхня зубів, яка знаходитися на рівні коронки, тобто над яснами, ще підлягає очищенню вдома, то під яснами людина самостійно не може проводити гігієну.

А наліт і зубний камінь «люблять ховатися» саме там, де не видно. Розростаючись, відкладення провокують виникнення захворювань, розвиток запальних процесів. Що в свою чергу, призводить до лікування в кращому випадку або до втрати зубів при гіршому варіанті.

Симптоми, такі як чутливість зубів і ясен, кровоточивість, кров при спльовуванні після чистки, біль при відкушуванні і пережовуванні вже можуть сигналізувати про те, що захворювання прогресує і треба терміново звертатися до стоматолога!

Професійне чищення зубів, які завдання вирішує?

В першу чергу це стоматологічна маніпуляція, спрямована на очищення зубів від м'якого і твердого нальоту (зубного каменю).
 
А по-друге, можна назвати процедуру кращою профілактикою виникнення і розвитку захворювань зубів і порожнини рота.
 
І по-третє, це оптимальна інвестиція в підтримку стоматологічного здоров'я, так як будь-які питання в стоматологічній клініці легше і дешевше вирішити, якщо почати якомога раніше.

А своєчасний профілактичний огляд після проведення гігієнічної чистки дозволяє побачити мікропризнаки початкових этапів захворювань і дає можливість лікарю провести лікування зубів швидко і безболісно.

Професійне чищення зубів, орієнтири по ціні

В цілому ціна професійного чищення зубів в Києві знаходиться в діапазоні від 400 до 2300 грн. Ціна чистки залежить від багатьох факторів, однак ключовими є якість використовуваних матеріалів і професіоналізм лікаря. 

У стоматології WDR «Вайдер» для гігієнічних чисток ми використовуємо найкращі матеріали від лідерів ринку, німецьких компаній KaVo і Dentsply, при цьому, зберігаючи дуже демократичну ціну на послугу.

Професійне чищення зубів, яка може бути шкода?

Прямої шкоди процедура не може нанести, за умови використання сертифікованих матеріалів, справних інструментів і належній освіті стоматолога-гігієніста.

Тимчасовими обмеженнями можуть бути:

 • гострі запальні процеси в порожнині рота (наприклад стоматит);
 • герпес і інші висипання;
 • простудні захворювання;
 • загострення хронічних захворювань;
 • підвищена чутливість емалі або ясен;
 • наявність в ротовій порожнині відкритих ран, в тому числі після видалення зубів та інших хірургічних маніпуляцій.

Ми привели основні причини в списку вище, швидше навіть тимчасові обмеження. 

При наявності хронічних захворювань і станів, які є протипоказанням до професійної гігієни зубів, необхідно обговорити з вашим стоматологом методи підтримки зубів у здоровому стані.

Професійне чищення зубів, коли потрібно робити?

Необхідна як профілактичний захід, про що вже було сказано раніше. 
 
Є ще ситуації, при яких обов'язково необхідно передбачити гігієну в стоматологічній клініці:

 • при підготовці до імплантації та протезування
 • обов'язково перед відбілюванням зубів
 • при наявності ортопедичних конструкцій (коронки, часткові протези тощо) для збереження гарантії; 
 • перед початком ортодонтичного лікування, установкою брекетів; 
 • при плануванні вагітності; 
 • перед тривалими подорожами, особливо в місця без доступу до надійних медичних установ і т.п.

Етапи профчистки зубів в стоматології

Сміливо можна планувати в своєму дні годину на перебування в стоматологічній клініці, саме стільки триватиме процедура в середньому.

 1. Огляд порожнини рота і зубів пацієнта в кріслі, під лампою. 
 2. Якщо рівень чутливості високий, може бути нанесена аплікаційна анестезія для зниження неприємних відчуттів. 
 3. Діагностика відкладень, лікар використовує лакмусові індикатори (наприклад таблетки, які при розжовування забарвлюють наліт в яскраво-рожевий, а зубний камінь в темно-фіолетові кольори), інструменти. 
 4. Скейлером очищають твердий наліт, в тому числі у важкодоступних місцях. Це апарат, який за допомогою ультразвуку «розбиває» зубний камінь на дрібні частини, які лікар очищає. (Якщо хто і не любить процедуру професійної гігієнічної чистки зубів в стоматологічній клініці, так це скоріше саме за етап ультразвукової чистки зубів. Далі можна розслабитися і отримувати задоволення).
 5. Air Flow апарат, за допомогою якого зчищається м'який наліт. Принцип його дії зрозумілий з назви (з анг. Air flow повітряний потік). Тобто це механізм, який створює спрямований потік суміші повітря, води і спеціального препарату, крупиці якого очищають поверхню зубів. 
 6. Після очищення зубів від м'якого і твердого нальоту, необхідно відшліфувати їх поверхні. Використовується спеціальні пасти (не такі, якими ми чистимо зуби вдома), ними «затирають» мікротріщини і шорсткості. 
 7. Після шліфування стоматолог-гігієніст проведе полірування, найприємніший етап процедури. За допомогою спеціальних насадок буде досягнутий ефект, за яким ви будете нудьгувати через час. Ваші зуби будуть гладкими, блискучими і емаль буде виглядати світліше. 
 8. Закріплюється ефект профілактичними засобами, дія яких спрямовані на зниження чутливості і на зміцнення емалі. 
 9. Лікар дасть рекомендації по засобам для домашнього догляду – підбере щітку і пасту, які будуть працювати на підтримку вашого стоматологічного здоров'я.

Після проведення професійного чищення зубів рекомендується не їсти і не пити нічого, крім чистої води мінімум 2 години. Смачненько поїсти краще до візиту в стоматологічну клініку.

Професійне чищення зубів до і після

У стоматологічній клініці Вайдер, яка знаходитися в Києві, на Лівому березі, район Позняки, стоматолог-терапевт і стоматолог-гігієніст вам будуть рекомендувати приходити на профілактичний огляд і професійну чистку зубів не менше, ніж один раз в шість місяців. 

Якщо є прямі свідчення, візити можуть бути призначені і частіше. 

Наприклад дітям, вагітним і пацієнтам, які проходять ортодонтичне лікування і займаються виправленням прикусу (носять брекети) необхідно оглядати зуби і порожнину рота кожні 3-4 місяці.

Записатися на
Безкоштовну консультацію

Відгуки
наших клієнтів

 • 13.08.2020 Галина
  Хочу поблагодарить клинику,,WHY DR,," за КРАСИВУЮ УЛЫБКУ!!!! За тот бесценный подарок который получила от директора клиники Филиппа Игоревича,скидки с его стороны помогли завершить до конца сложную работу по имплантации и протезированию зубов. Спасибо огромное ,Никитику Виталию Валерьевичу ,за его профессионализм. Он с первой минуты общения вселяет уверенность и не вызывает тени сомнения в конечном результате. Не смотря на молодость коллектива, их уверенность и стремление к новым высоким технологиям,желание идти в ногу со временем,говорят о том,что ты в надёжных руках!!! Благодарна ортопеду Стороженко Артёму за искренность,профессионализм и лёгкость общения!!!! Спасибо всему коллективу за широкую и красивую улыбку! Процветания Вашей клинике!
  Читати далі
 • 22.06.2020 Наталья Григорьевна
  Восстановили мужу все зубы по программе всё на 4-х имплантах. Помолодел лет на 100!!! Спасибо за его улыбку, у нас новая молодость и можно сказать повторный медовый месяц. любим вас!!!
  Читати далі