Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00

Міцні, естетичні, гіпоалергенні — саме ці властивості зробили цирконієві коронки одним з найпопулярніших видів протезування в стоматологічних клініках. 
 
За своїми якостями цирконій в стоматології багато в чому перевершує металокерамічні і керамічні аналоги.

 Цирконієві коронкиКерамічні коронкиМеталокерамічні коронки
ЕстетичністьВиглядає як рідний зубВиглядає як рідний зубЧерез метал, коронка має сіруватий відтінок. Також, з часом, може потемніти ясна
МіцністьПриблизно в 4 рази міцніше рідних зубівМіцність порівнянна з міцністю рідних зубівМіцніше керамічної, але менш міцна, ніж цирконієва
БіосумісністьГіпоалергенні, біоінертніГіпоалергенні, біоінертніМетал в конструкції може викликати алергію
Термін експлуатації15-20 років10-15 років10-15 років
ІнвазивністьМінімальне обточування рідного зуба (до 0,6 мм)Мінімальне обточування рідного зуба (до 0,4 мм)Значне обточування рідного зуба (до 2 мм)

Що таке цирконієва коронка

Цирконієва коронка — це стоматологічна конструкція, протез, який фіксується на ваш зуб або на імплантат.

Цирконієва коронка відновлює жувальну функцію і естетичні властивості зуба.

Найчастіше такі коронки встановлюють на зуби, зруйновані внаслідок карієсу або механічної травми і майже завжди при протезуванні на імплантах.

З чого виготовляють і технологія виробництва

Цирконієві коронки виготовляють з діоксиду цирконію, в який для міцності додають ітрій і алюміній.

Такі коронки виготовляють за технологією CAD/CAM: стоматолог-ортопед знімає аналоговий або цифровий відбиток щелепи і відправляє його в лабораторію, де на спеціальному обладнанні з цілісних цирконієвих блоків випилюють коронки.

Цирконієва коронка

Після цього коронку розфарбовують, наносять глазур і запікають (такі коронки називають повноанатомічними) або пошарово наносять кераміку і глазур на каркас з діоксиду цирконію (так звана «коронка з нанесенням»).

Повноанатомічні цирконієві коронки міцніше і трохи дешевше, а коронки з нанесенням — естетичніше і трохи дорожче.

Переваги та недоліки коронки з діоксиду цирконію

Переваги та недоліки коронки з діоксиду цирконію

Переваги цирконієвих коронок:

 1. Естетичність — матеріал дозволяє зробити протез який не відрізняється від рідного зуба;
 2. Міцність — стійкі до відколів і практично не схильні до стираємості, відмінно підходять для протезування молярів і премолярів;
 3. Біосумісність — не викликають алергію і не подразнюють ясна в місці контакту коронки та зуба;
 4. Довговічність — служать довше керамічних і металокерамічних аналогів;
 5. Низька інвазивність — дозволяє встановлювати цирконієві коронки навіть на «живі» зуби. У такій маніпуляції важливою є кваліфікація доктора і відповідні інструменти, щоб пульпа зуба не запалилася від перегріву при препаруванні.

Недолік у матеріалу, з якого виробляють цирконієві коронки в Києві, тільки один: Він не підходить для складного мікропротезування. Вініри, накладки і вкладки з діоксиду цирконію НЕ будуть довго триматися на зубі, через особливості самого матеріалу і цементу для фіксації таких конструкцій.

Строк служби

При правильному догляді (див. відповідний розділ нижче) коронки цирконієві служать 15-20 років.

Причини популярності цирконієвих коронок

Причини популярності цирконієвих коронок

Протипоказання до установки

Протипоказання у цирконієвих коронок такі ж, як і у керамічних і металокерамічних конструкцій.

Є випадки, коли установка можлива, але термін служби буде менше:

 • Бруксизм (скрегіт зубами) може з часом зруйнувати коронку;
 • неправильний прикус (також впливає на зношуваність конструкції);
 • недостатня висота опорної кукси, викликана підвищеною стираемостью зубів (призводить до порушення фіксації і разцементуванню протезів).

При цьому окремих протипоказань для діоксиду цирконію, на відміну від металокераміки, яка іноді викликає алергію і може спровокувати фіброз м'яких тканин, немає.

Коронки з цирконію біоінертні, тобто фактично не вступають в біологічну взаємодію з навколишніми тканинами. Це робить їх ідеальним варіантом для відновлення коронкової частини зуба.

Особливості догляду

Зубна щітка і паста, зубна нитка, регулярний огляд і регулярна професійна чистка у стоматолога.

Рекомендації по догляду за коронками з діоксиду цирконію такі ж, як і у будь-яких інших сучасних стоматологічних конструкцій: особливих зусиль не потрібно, але дисципліна і сталість важливі.

Установка цирконієвих коронок

Як проводять установку

Установка цирконієвих коронок проводиться за два візити в стоматологічну клініку.

Під час першого відвідування стоматолог-ортопед препарує (обточує) зуб, знімає відбиток і виготовляє тимчасову коронку. Тимчасова коронка потрібна для захисту кукси зуба і підтримки естетики, поки в лабораторії виготовлять постійну цирконієву коронку (1-2 тижні).

Під час другого відвідування стоматолог встановлює постійну коронку.

Установка цирконієвих коронок

Процедура абсолютно безболісна.

Ускладнення після установки

Ускладнень при установці цирконієвих коронок менше, ніж при установці металокерамічних конструкцій (виключається ймовірність алергії на метал).

Будь-які ускладнення, які можуть виникнути при установці коронок з діоксиду цирконію, пов'язані не з матеріалом, а з вихідною ситуацією пацієнта і можливою помилкою стоматолога:

 • при перегріванні зуба під час установки коронки може виникнути пульпіт;
 • якщо коронка встановлюється на сильно зруйнований зуб, то це може привести до перелому зуба;
 • рухливість при нераціональному протезуванні (якщо не враховувати положення інших зубів у роті пацієнта) може привести до передчасного порушення фіксації і випадіння коронки.

При збігу трьох ключових чинників — кваліфікованого ортопеда, хорошого зубного техніка і лабораторії, а також якісного матеріалу коронки — у ускладнень немає шансу.

Стороженко Артем Володимирович
Експерт матеріалу: Стороженко Артем Володимирович
Cпеціалізація: Лікар-стоматолог, ортопед, гнатолог, хірург
Досвід роботи: Понад 8 рокiв
Безкоштовна консультація цього лікаря:

Де встановити в Києві

Якщо ви шукаєте стоматологію, в якій можна встановити цирконієві коронки в Києві, рекомендуємо звертати особливу увагу на кілька моментів:

 • на кваліфікацію стоматолога-ортопеда;
 • на матеріал, з якого будуть робити коронку (виробників цирконієвих блоків, з яких випилюють коронки досить багато);
 • на лабораторію, в якій буде виготовлятись коронка з діоксиду цирконію (від цього залежить точність її «посадки» в зубному ряду і ймовірність разцементування).

У нашій клініці WDR «Вайдер» ми враховуємо всі нюанси установки цирконієвих коронок і проводимо ретельну діагностику ротової порожнини перед процедурою, щоб уникнути можливих негативних наслідків після установки. Наші стоматологи-ортопеди заслужено отримують тільки позитивні відгуки від пацієнтів, а всі коронки на зуби з цирконію роблять в одній з найкращих лабораторій Києва, і без зайвої скромності, України :). Тобто ми докладаємо всіх зусиль, щоб ви отримали ідеальний результат протезування!

Запишіться на прийом сьогодні, і наші стоматологи зроблять все, щоб ваші зуби були здоровими, міцними і виглядали естетично. А перед тим як прийняти рішення, прочитайте відгуки наших пацієнтів на сайті або в Google, деякі з них саме про встановлення цирконієвих коронок.

Вартість цирконієвих коронок, Київ

Ціна на повний комплекс установки повноанатомічної цирконієвої коронки в нашій клініці WDR «Вайдер» (Київ) становить 6900 грн, а коронки з нанесенням структурної кераміки MiYO 9550 грн.

Питання та відповіді

 • Що таке CAD/CAM і навіщо ця технологія в цирконієвих коронках?
  CAD (computer-aided design) — це сканування відбитків зубів або ротової порожнини пацієнта і створення тривимірної моделі щелеп. CAM (computer-aided manufacturing) — це виробництво стоматологічних конструкцій на спеціальному ЧПУ верстаті за індивідуальними 3D-моделями. При виробництві цирконієвих коронок ці технології дозволяють створювати вироби з точністю до мікрона, щоб коронка ідеально підходила пацієнтові.
 • Наскільки міцний матеріал, з якого роблять цирконієві коронки?
  Оксид цирконію витримує навантаження до 122 кГс/мм². Це робить цирконієві коронки приблизно в чотири рази міцніше ваших рідних зубів. До того, як почати свій «шлях» в стоматології, цирконій в медицині використовувався для виготовлення протезів для головок кульшових суглобів, що також свідчить про міцність матеріалу.
 • На які зуби можна встановлювати цирконієві коронки?
  Завдяки міцності і естетичним властивостям діоксиду цирконію, цирконієві коронки можна встановлювати і на передні, і на жувальні зуби.
Записатися на
Безкоштовну консультацію

Відгуки
наших клієнтів

 • 15.11.2021 Вікторія
  Ставила брекеты в стоматологии WDR на Позняках, сделали все отлично, хорошие, квалифицированные специалисты. Катерина Валерьевна просто чудо!
  Читати далі
 • 04.11.2021 Артем
  Дуже вдячний всьому колективу ! Лікують професійно, якісно, безболісно, комфортно та швидко! Персонал чемний, вихований з гарним почуттям гумору))) Мати з Вами справу - одне задоволення! Успіхів ВАМ !!!
  Читати далі