Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00

Зуби у дітей, за задумом природи, виконують дуже важливу роль у формуванні та розвитку щелеп.

На них покладено завдання підготувати місце під постійні зуби, якими довгі роки користуватиметься вже доросла людина.

На запитання, чи потрібно пломбувати молочні зуби дітям, є лише одна відповідь — здоров'ям дитячих зубів, їх розташуванням та контролем своєчасної заміни на постійні, займатися слід!!!

Найкращі наставники та помічники у формуванні стоматологічного здоров'я — це відповідальні дорослі та стоматолог.

Чим відрізняються пломби для дітей від пломб для дорослих

По суті, лікування зубів дітям не відрізняється нічим. Якщо ми говоримо про сучасні фотополімерні пломби — протокол пломбування молочних зубів, тобто послідовність дій стоматолога, дотримується однаковий. Матеріал використовується один і той же, обробка та знезараження проводитися відповідними препаратами. Застигання відбувається під впливом лампи.

Для встановлення дитячої стоматологічної пломби є варіанти і бюджетніші, наприклад цементні пломби. Але все більше стоматологів переходять на якісні та надійні фотополімерні пломби, як для дорослих, так і для дітей. Не критична різниця в ціні і при цьому різний рівень якості при носінні дитячої пломби робить вибір у бік фотополімерної пломби виправданим.

Які пломби краще: кольорові чи пломби під колір зуба?

Ми хочемо розповісти, як кольорові пломби для дітей діють на емоції маленьких пацієнтів.

Ключова думка для батьків — склад та якість пломбувального матеріалу мало чим відрізняється від класичної фотополімерної пломби, хіба що барвником та наявністю фтору, що зміцнює молочні зубки.

Працюють саме емоції дитини. Малюк сам може вибрати колір із запропонованої палітри для пломбування молочних зубів, тут уже причетність до процесу.

Це історія про те, що не просто дитячий лікар-стоматолог робить щось незрозуміле. Тобі пропонують ухвалити рішення і це дає відмінний ефект. Та й пломби різного кольору в роті цікаво всім показувати, з цього моменту процес лікування молочних зубів перетворюється на гру з активною участю дитини. Не залишається місця для стресу та страхів.

Якого кольору бувають дитячі пломби

На прийомі дитина зможе вибрати з 8 різних кольорів:

 • рожевий;
 • синій;
 • золотий;
 • сріблястий;
 • помаранчевий;
 • лимонний;
 • зелений;
 • фіолетовий.

Всі кольори мають ефект блискіток, що не залишить цю красу непоміченою :)

Переваги дитячих пломб

Тут на нас чекають чудові новини. За результатами досліджень кольорові пломби для молочних зубів мають такі вигоди для маленьких пацієнтів та їхніх батьків:

 • кольорові подобаються дітям більше ніж звичайні дитячі стоматологічні пломби;
 • “спільна робота” зближує дитячого лікаря-стоматолога та малюка, що добре впливає на ставлення до людей у ​​білих халатах загалом;
 • абсолютно безпечні навіть для найменших дітей;
 • невисока вартість;
 • у складі пломбувального матеріалу присутні іони фтору, що добре для профілактики розвитку карієсу після лікування;
 • дитячі пломби добре "носяться", тобто простоять до заміни молочного на постійний зуб;
 • сама процедура нанесення та застигання швидка та ефективна, що зводить до мінімуму знаходження дитини у кріслі стоматолога;
 • коли пломба на зубі дитини стирається, відразу видно, що слід звернутися до стоматолога. Батьки можуть стежити за носінням та реагувати своєчасно, за необхідності!

Читайте в нашому блозі: Страх перед стоматологом. Як заспокоїтись?

Особливості встановлення кольорової пломби

Протокол не відрізняється від звичайного пломбування зубів дітям під колір свого зуба.

Єдиний крок, який додається — вибір кольору пломби. А після того, як маленький пацієнт визначився, можна розпочинати закриття порожнини.

Попередньо зуб звичайно зачищається від каріозних пошкоджень і обробляється.

Пломбувальні матеріали твердіють під впливом ультрафіолетової лампи, так само, як і дорослі фотополімерні пломби. Закінчується прийом демонстрацією результату пацієнта у дзеркалі. Захоплення та інтерес перекривають усі спогади про процес лікування.

Що робити, якщо у дитини випала пломба?

Перед установкою лікар зачищає уражену ділянку зубчика і тільки після цього закриває порожнину пломбувальним матеріалом. Цей протокол дотримується і під час лікування дорослих зубів. І якщо в постійному зубі пломба без будь-яких проблем може стояти роками, у молочному може статися “зникнення”.

Для цього є досить великий перелік причин, розглянемо основні й ті, що найчастіше зустрічаються.

 1. Поруч із пролікованим відсутні зуби. Відбувається наднавантаження і ту роботу, яку робили б кілька зубів доводиться виконувати одному. Звідси розхитування та випадіння пломби як наслідок.
 2. Гігієна та ще раз гігієна. Чистимо двічі на день правильними рухами, що виметають, не менше 2-х хвилин, використовуючи відповідну зубну щітку і зубну пасту за рекомендацією стоматолога. Якщо так не відбувається, бактерії роблять свою "брудну" справу. Вони виділяють кислоту, яка роз'їдає емаль зуба і на стиках із пломбою утворюються порожнини. Плюс до цього формується наліт, який за своєю суттю і є продуктом життєдіяльності цих самих бактерій, ну ви зрозуміли… Процес стрімкий, на молочних зубах особливо, тому що емаль тонка.
 3. Поведінка дитини при лікуванні впливає на кінцевий результат та термін експлуатації пломби в молочному зубі. Якщо малюк непосидючий, вередує, кричить і закриває рот — велика ймовірність попадання слини, що скорочує термін служби дитячої стоматологічної пломби.
 4. Розхитування зуба перед випадінням. Так як змінюється навантаження на зуб, дитяча пломба може випасти. Ну, чи вже разом із зубиком.
 5. Будова дентину та емалі, характеристики яких формуються в період внутрішньоутробного розвитку. Не так часто, але бувають такі дитячі зуби, на яких пломби не триматися ніяк і ніякі. Цей період слід перечекати, спрямувавши зусилля на запобігання захворюванням.

Що робити, коли у дитини випала пломба? Дотримуємося кількох правил до візиту до дитячого стоматолога:

 • виключити надто тверду їжу;
 • полоскати рот після кожного прийому їжі та всіх напоїв, крім чистої води;
 • попросити дитину жувати на інший бік;
 • мінімізувати навантаження на зуб;
 • записатися на прийом до стоматолога, щоб лікар поставив пломбу на зуб дитині найближчим часом!!!

 

Читайте в нашому блозі: Наліт і камінь на зубах: причини утворення, лікування та профілактика

Єфименко Ірина Валеріївна
Експерт матеріалу: Єфименко Ірина Валеріївна
Cпеціалізація: Лікар-стоматолог, терапевт
Досвід роботи: Понад 4 рокiв
Безкоштовна консультація цього лікаря:

Вартість встановлення дитячої пломби у стоматології WDR «Вайдер»

Ціна на лікування молочних зубів, кольорові пломби для молочних зубів, анестезію, тимчасові пломби для дітей, фотополімерні пломби ви зможете вивчити на сторінці ціни в розділі — дитяча стоматологія.

Висновки

Дітей знайомити із зубним лікарем слід уже з трьох років. Причому краще це робити до того, як є необхідність лікування. Якщо ви хочете “подружити” дитину зі стоматологічним здоров'ям, лікарі клініки WDR на Позняках рекомендують робити це поступово, в ігровій формі. 

Спочатку приходьте до нас знайомитися, слухати уроки гігієни, звикати відкривати рота і показувати зубки. Таким чином малюк звикне до обстановки і не хвилюватиметься. Коли настане час ставити пломбу для дитини або робити чищення, буде спокійне ставлення та довіра до вже знайомого лікаря.

При такому підході у дитини не сформується "страх білих халатів", який може принести багато додаткових клопотів протягом усього життя. І з'явиться чудова звичка піклуватися про своє здоров'я, зокрема стоматологічне.

Будьте здоровими та красивими.

Питання та відповіді

 • Чи потрібно пломбувати молочні зуби?
  Молочні зуби потрібно пломбувати. Такі зуби виконують важливу функцію формування щелепи дитини, тому важливо зберегти молочні зуби до їх природної заміни.
 • Які пломби ставлять дітям?
  Дітям можна ставити всі види пломб: цементні, фотополімерні та кольорові (компомерні), але кольорові компомери пломби розроблені спеціально для лікування молочних зубів. Такі пломби мають переваги цементних пломб — насичує зуб фтором і фотополімерних — мінімальна підготовка зуба та швидка установка.
 • Чим різняться кольорові пломби для дітей від фотополімерних?
  Протокол установки — це головна відмінність кольорових пломб від фотополімерних. Для правильної установки фотополімерної пломби потрібна повна відсутність слини або іншої вологи в місці встановлення пломби. При лікуванні дитини не завжди можна витримати цю умову. Кольорові пломби розраховані працювати з дітьми і допускають незначну наявність слини при установці. Також кольорові пломби виділяють фтор, що є корисним для зміцнення молочних зубів.
Записатися на
Безкоштовну консультацію

Відгуки
наших клієнтів

 • 15.11.2021 Вікторія
  Ставила брекеты в стоматологии WDR на Позняках, сделали все отлично, хорошие, квалифицированные специалисты. Катерина Валерьевна просто чудо!
  Читати далі
 • 04.11.2021 Артем
  Дуже вдячний всьому колективу ! Лікують професійно, якісно, безболісно, комфортно та швидко! Персонал чемний, вихований з гарним почуттям гумору))) Мати з Вами справу - одне задоволення! Успіхів ВАМ !!!
  Читати далі