Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00

Фторування зубів у дітей в Києві

А ви знали, що зубна емаль – найтвердіша тканина в організмі людини? Все завдяки тому, що вона складається на 97% з неорганічних речовин.

На жаль, це стосується тільки емалі постійних зубів. На молочних зубах вона менш міцна, тому збільшується ймовірність її руйнування і ураження карієсом.

Щоб не допустити руйнування емалі, стоматологи проводять фторування зубів.

Фторування зубів – що це

Фторування зубів – це процедура, під час якої дитячий стоматолог насичує емаль зубів фтором. Для цього на зуби наноситься спеціальний препарат, який містить фтор, кальцій, магній і інші корисні елементи.

Крім того що фторування насичує емаль корисними елементами, воно ще відновлює і зміцнює її структуру. А значить така процедура, як герметизація фісур, захищає молочні зуби від карієсу.

Коли проводять фторування дітям

Дитячий стоматолог WDR «Вайдер» на Ахматової рекомендує батькам проводити фторування зубів в ситуаціях, коли у дитини:

 • схильність до розвитку карієсу;
 • підвищена чутливість зубів;
 • сколи та тріщини на емалі;
 • підвищене слиновиділення і скупчення нальоту.

Крім цього, фторування проводять в профілактичних цілях і дітям, і дорослим (особливо дівчатам під час вагітності). Простіше кажучи, в тих випадках, коли потрібно посилити захист зубів від карієсу.

Протипоказання до фторування

Так як основним компонентом препарату є фтор, процедура не проводиться, якщо у дитини (або дорослого) надлишок його кількості в організмі (флюороз).

Також, фторування не проводять вагітним при сильному токсикозі або якщо у пацієнта є карієс на зубах (спочатку лікують карієс, потім проводять фторування).

Види фторування зубів

Існує два основних види фторування: просте і глибоке.

Просте фторування

Таке фторування зубів дітям проводять для профілактики, коли потрібно захистити емаль від виникнення карієсу.

Також, часто просте фторування проводять після професійного чищення зубів (так-так, дітям воно так само рекомендовано, як і дорослим).

Лікар проводить просте фторування в чотири етапи:

 1. Підготовка зубів до процедури (лікар очищає поверхню зубів і міжзубні проміжки від м'якого нальоту і зубного каменю).
 2. Просушування зубів теплим повітрям (необхідно, щоб усунути вологу і слину).
 3. Покриття зубів фторлаком і додатковими речовинами (ремінералізація зубів).
 4. Повторне просушування зубів.

Важливо: просте фторування зубів у дітей в Києві – це курс, який включає кілька візитів до лікаря. Скільки візитів потрібно для зубів вашої дитини – визначає лікар-стоматолог під час консультації.

Глибоке фторування

Лікарі проводять глибоке фторування, коли у пацієнта спостерігаються порушення структури емалі.

Лікар наносить на емаль спеціальні препарати, в складі яких присутні іони фтору. На відміну від простого, при цьому типі фторування речовини проникають глибоко в тканини зуба і створюють додатковий захист на 6-12 місяців.

Лікар проводить глибоке фторування в шість етапів:

 1. Професійне чищення зубів (видалення зубних відкладень).
 2. Ретельне просушування емалі зубів.
 3. Покриття емалі фторлаком.
 4. Повторне просушування зубів.
 5. Нанесення препаратів, які запечатують тріщини на емалі.
 6. Ополіскування ротової порожнини теплою водою.

Процедура глибокого фторування безпечна і безболісна, так само як і просте фторування, але цей метод ефективніше захищає зуби.

Фтор для зубів: чи потрібно проводити процедуру вашій дитині?

Приходьте з дитиною на консультацію в стоматологію WDR (Позняки, вул. Ахматової): наш дитячий стоматолог проведе якісний огляд ротової порожнини і визначить, чи потрібно проводити профілактичні процедури зі фтором для захисту зубів вашої дитини.

Питання та відповіді

 • В якому віці можна робити фторування дитині?
  Фторування можна проводити починаючи з дворічного віку.
 • Коли фторування не підходить?
  При значному руйнуванні зуба карієсом (коли показано видалення зуба), при алергії на ремінералізуючий розчин і при флюорозі (надлишок фтору в організмі).
 • Навіщо ще потрібно фторування?
  Крім основного завдання — насичення зубів корисними речовинами і захисту від карієсу — фторування знижує чутливість, вирівнює поверхню і колір емалі. Крім цього, після фторування на зубах скупчується менше нальоту, тобто в результаті не утворюється зубний камінь.
Записатися на
Безкоштовну консультацію

Відгуки
наших клієнтів

 • 15.11.2021 Вікторія
  Ставила брекеты в стоматологии WDR на Позняках, сделали все отлично, хорошие, квалифицированные специалисты. Катерина Валерьевна просто чудо!
  Читати далі
 • 04.11.2021 Артем
  Дуже вдячний всьому колективу ! Лікують професійно, якісно, безболісно, комфортно та швидко! Персонал чемний, вихований з гарним почуттям гумору))) Мати з Вами справу - одне задоволення! Успіхів ВАМ !!!
  Читати далі