Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00

Герметизація фісур у дітей в Києві

Завдання молочних зубів – не тільки пережовувати їжу, але і допомогти у формуванні щелепи, підготувати її до появи постійних зубів.

При цьому емаль молочних зубів не така міцна, як емаль постійних зубів. Тому карієс і інші захворювання з'являються на молочних зубах частіше, а значить важливо стежити за станом молочних зубів у дитини і не допустити, щоб вони випали завчасно. Інакше у дитини можуть виникнути проблеми з розвитком щелепи, прикусом і навіть дикцією.

Герметизація фісур – професійна стоматологічна процедура, яка надійно захищає дитячі зуби від карієсу.

Але, для початку, давайте розберемося, що таке «фісури».

Що таке фісури

Фіссури – це природні поглиблення на поверхні зубів між жувальними горбками.

У 90% випадків, карієс вражає дитячі зуби саме в області фісур (в них накопичуються залишки їжі). Чим глибше поглиблення між бугорками і чим гірше гігієна зубів, тим вище ймовірність розвитку захворювання.

Герметизація фісур: що це?

Герметизація фісур – це процедура, яка дозволяє «запечатати» поглиблення між горбками зуба і, таким чином, захистити їх від утворення карієсу.

Стоматологи WDR «Вайдер» на Ахматової проводять процедуру за допомогою спеціальних герметиків, які містять в складі фтор і кальцій – корисні мікроелементи для зуба. Таким чином, герметизація фісур у дітей не просто захищає зуби, але і дозволяє зміцнити їх за рахунок корисних елементів.

Показання до процедури

Загальні показання до запечатування фісур - профілактика, бажання зміцнити і захистити зуби дитини від карієсу.

Лікарі стоматології WDR рекомендують:

 • бажано проводити герметизацію неглибоких фиссур;
 • обов'язково проводити герметизацію глибоких фісур.

Протипоказання до процедури

Для процедури герметизації фісур існують тимчасові протипоказання – які можна досить швидко виключити, щоб можна було провести процедуру:

 • карієс між зубами або в області фісур (його так і називають «фіссурний карієс»);
 • рясне скупчення нальоту і зубного каменю в результаті недостатньо ретельної гігієни ротової порожнини.

Отже, якщо у дитини спостерігається одне (або обидва) протипоказання до процедури, герметизація зубів проводиться після лікування карієсу і зняття зубних відкладень.

В якому віці потрібно проводити герметизацію зубів дітям

Найчастіше, дитячий стоматолог рекомендує проводити герметизацію починаючи з 2-3 років, щоб захистити молочні зуби.

Приблизно в 6-7 років, коли молочні моляри змінюються на постійні, також рекомендовано проводити герметизацію. При цьому, у всіх дітей зуби змінюються в різний час, тому герметизація фісур зубів може проводитися до або після того, як дитині виповниться 6-7 років.

Тривалість захисту зубів після герметизації

Звичайно ж, герметизація зубів у дітей не гарантує захист від карієсу на все життя.

В середньому герметик в області фісур тримається близько 4-5 років, але для кожної дитини термін захисту фиссур індивідуальний: іноді це може бути шість років, іноді – два-три роки або навіть менше.

Якщо фісури розгерметизувались процедуру можна провести повторно.

Як зрозуміти, що необхідно виконати герметизацію фісур?

Глибину фісур зубів у дитини і необхідність проведення процедури визначає дитячий стоматолог.

Приходьте з дитиною на консультацію в стоматологію WDR «Вайдер» (Позняки, вул. Ахматової): наш доктор проведе огляд і розповість, чи варто проводити запечатування поглиблень на зубах найближчим часом.

Також, ми проконсультуємо вас і пояснимо від чого залежить ціна герметизації фісур.

Питання та відповіді

 • Стоматолог збирається свердлити зуб перед герметизацією. Це нормально?
  Так, в разі дуже глибоких фісур, коли стоматолог не бачить дна фісури, йому потрібно переконатися в тому, що на «дні» немає карієсу. Тому перед накладенням герметика він розширює порожнину фісури. Така процедура називається інвазивною герметизацією фісур.
 • Дитина боїться герметизації. Що робити?
  Швидше за все, дитина боїться не самої герметизації, а в цілому відвідування стоматологічної клініки (так як герметизація — крім інвазивної — безболісна). Можна спробувати привести його на ознайомчий прийом, щоб познайомити зі стоматологом і дати побути в ролі «доктора». У такому випадку дитина переконається, що герметизація — це не страшно і не боляче.
 • Чи є недоліки у герметизації фісур?
  Є. Якщо процедура зроблена без видалення каріозних утворень, то герметизація неефективна. Крім того, якщо герметизацію проводить непрофесійний стоматолог, то надмірна «заливка» фісссур може позначитися на прикусі дитини.

Свiжi статтi по цiй темi

Записатися на
Безкоштовну консультацію

Відгуки
наших клієнтів

 • 15.11.2021 Вікторія
  Ставила брекеты в стоматологии WDR на Позняках, сделали все отлично, хорошие, квалифицированные специалисты. Катерина Валерьевна просто чудо!
  Читати далі
 • 04.11.2021 Артем
  Дуже вдячний всьому колективу ! Лікують професійно, якісно, безболісно, комфортно та швидко! Персонал чемний, вихований з гарним почуттям гумору))) Мати з Вами справу - одне задоволення! Успіхів ВАМ !!!
  Читати далі