Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00
Професійна гігієна ротової порожнини - це запорука бездоганної посмішки

Гігієна ротової порожнини в Києві — клініка WDR «Вайдер»

Багато хто не замислюються, наскільки важлива професійна гігієна порожнини рота, та й просто не знають, що таке — повноцінна гігієна зубів? 
 
Професійна гігієна рота — це комплексна чистка, полірування і ремінералізація всього зубного ряду в кріслі у стоматолога (і тільки у нього)! 
 
Напевно у Вас виникало питання, «хіба недостатньо того, що я чищу зуби вдома два рази в день»? На жаль, недостатньо. 
 
Важкодоступні місця в роті — це не вигадки маркетологів для реклами зубних щіток, а реальність. Саме вони стають осередком скупчення залишків їжі і причиною утворення зубного нальоту. 
 
Численні клінічні дослідження показують, що над-, і підясеневий наліт (а внаслідок його затвердіння — камінь на зубах), неможливо вичистити самостійно, навіть якщо при цьому використовувати електричну зубну щітку, іригатор, флоси і йоржики два рази на день. 
 
Єдине, що може на 100% очистити зуби від нальоту і зубного каменю — гігієнічна чистка зубів або профгігієна порожнини рота.

Така профілактика проводиться один раз на півроку.

Професійна гігієна зберігає естетику і здоров'я кожного зуба, захищає від виникнення стоматологічних захворювань, які вражають ясна (гінгівіт, пародонтит та ін.). 
 
Комплексна гігієна для порожнини рота навіть допомагає боротися з карієсом, так як під час процедури стоматолог-гігієніст своєчасно виявляє початковий карієс і виліковує його до того, як він переросте в пульпіт і періодонтит — більш складні і дорогі в лікуванні захворювання. 
 
Давайте розберемося, що входить в поняття профілактична гігієна порожнини рота.

Професійна гігієна порожнини рота — комплекс медичних маніпуляцій, завданням яких є:

 • Професійне чищення зубів: 
  • Прибрати камені на зубах і під яснами (в ясенних кишенях).
  • Видалити зубний наліт.
  • Заполірувати поверхню кожного зуба.
 • Ремінералізація зубів (проводиться при наявності показань):
  • Насичення емалі кожного зуба мінеральними компонентами, щоб відновити цілісність структури зубів.
 • Рекомендації по самостійній гігієні для порожнини рота:
  • Стоматолог-гігієніст підбирає відповідні основні та додаткові засоби гігієни порожнини рота.

профессиональная гигиена ротовой полости

Як проводиться профгігієна порожнини рота

Професійне чищення всіх зубів

Професійне чищення для зубів в клініці WDR (Вайдер) проводить стоматолог-гігієніст.

Перший етап комплексу процедур полягає у видаленні твердих мінералізованих над- і підясеневих зубних відкладень (камінь на зубах) ультразвуком. Спеціальний прилад, ультразвукової скейлер, прибирає зубний камінь з поверхні зубів, не пошкоджуючи при цьому емаль.

Під час другого етапу, за допомогою апарату Air-Flow видаляється зубний наліт. Ми використовуємо порошок KaVoPROPHYpearls, який дозволяє отримати оптимальну потужність і безпеку очищення. Сферична форма мікрогранул забезпечує більшу кількість контактних точок, ніж звичайний порошок і, відповідно, очищає більш ефективно. Крім того, завдяки відсутності гострих граней, частинки порошку надають виключно дбайливий вплив на зуби.

Використання спеціалізованого обладнання та засобів професійної гігієни порожнини рота дає можливість очистити не тільки видимі поверхні, але і проміжки між зубами, а також ясеневі кишені, в яких наліт накопичується інтенсивніше і утворюється зубний камінь.

Далі, під час третього етапу, проводиться полірування поверхні зубів. Ця процедура необхідна для згладжування поверхні емалі і закріплення ефекту від маніпуляції чистки.

Ремінералізація зубів

Етап глибокого фторування (ремінералізації) спрямований на зміцнення емалі зубів. 
 
У сучасній стоматології процедура професійної гігієни порожнини рота проводиться без болісних відчуттів для пацієнта.

Рекомендації стоматолога-гігієніста

Після проведення процедури стоматолог надасть рекомендації по індивідуальній гігієні в домашніх умовах:

 • підбере основні і додаткові засоби по догляду за зубами і порожниною рота (так як профгігієна проводиться для будь-якого віку, аналогічно стоматолог підбирає і засоби гігієни порожнини рота для дітей); 
 • навчить правильному виконанню щоденних гігієнічних процедур для підтримки здоров'я зубів і порожнини рота; 
 • складе індивідуальний план профілактичних заходів (деяким пацієнтам необхідно проводити процедуру професійної гігієни зубів частіше 2-х разів на рік);
 • при виявленні патологій що розвиваються направить на огляд до профільного фахівця — терапевта, ортопеда, ортодонта або хірурга.

Після проведення професійної та правильної гігієни у стоматолога ви отримаєте зуби з природним кольором і блиском, що зробить вашу посмішку блискучою і чарівною.

эффект гигиены полости рта

Як часто необхідно робити професійну чистку

Згідно з рекомендаціями Європейської та Американської асоціацій стоматологів, проводити професійну чистку зубів рекомендується раз в 6 місяців. Це допоможе стоматологу вчасно виявити перші ознаки захворювань і уникнути неприємних сюрпризів для пацієнта: розвитку захворювань зубів і порожнини рота, і, як наслідок, великих фінансових витрат на лікування.

Які причини утворення зубного нальоту і каменю

Причинами виникнення зубного нальоту можуть бути:

 • зубна паста, яка не відповідає індивідуальним особливостям пацієнта; 
 • невміла і неякісна домашня гігієна порожнини рота: неправильна техніка чищення зубів, погана щітка тощо.; 
 • відсутність гігієни міжзубних проміжків під час щоденного чищення зубів;
 • надмірне вживання чаю, кави, алкоголю, газованих напоїв і навіть свіжих соків; 
 • відсутність в раціоні харчування достатньої кількості овочів і вітамінів; 
 • неправильний прикус; 
 • прийом деяких лікарських препаратів.

Зубний наліт без належного професійного догляду, перетворюється в камінь на зубах. Тому професійний догляд за порожниною рота і правильна гігієна в домашніх умовах необхідні як дорослим, так і дітям.

Обов'язково проводити професійну гігієну порожнини рота перед процедурою відбілювання зубів, установкою коронок, вінірів, брекет-систем. Це дозволить правильно підібрати колір естетичних конструкцій, якісно виконати роботу і не допустити розвитку вторинного карієсу після установки.

Ми прагнемо сформувати в сім'ях наших пацієнтів культуру турботи про власне здоров'я і профілактику захворювань, тому кожні півроку нагадуємо про те, що пора приходити (і приводити дітей) на огляд і професійну гігієну зубів.

забота о полости рта наших клиентов

Під час профілактичного огляду і професійного чищення зубів, крім процедури, рекомендацій стоматолога-гігієніста по підбору засобів для догляду за зубами, плану профілактичних заходів і навчання правилам індивідуальної гігієни порожнини рота, всі пацієнти отримують якісну зубну щітку в подарунок від стоматології WDR (Вайдер).

Якщо у Вас залишилися питання, Адміністратор із задоволенням відповість на них.

Для запису на прийом використовуйте форму на сайті або залиште свій номер телефону — ми зв'яжемося з Вами для підбору зручного часу для візиту. 
 
Будемо раді бачити Вас в клініці WDR «Вайдер» 
 
Київ, Позняки, вул. Анни Ахматової, 5

Питання та відповіді

 • Правда, що зуби стають білішими після профчістки?
  Правда: зуби можуть стати світліше.Буває, пацієнт хоче провести відбілювання, а після планової профчісткі — відтінок зубів його повністю влаштовує. При цьому, це не взаємозамінні процедури: відбілювання — про естетику, профгігієна — про зняття зубних відкладень і здоров'я зубів.
 • Як часто потрібно проводити профгігіену зубів?
  Загальна рекомендація для пацієнтів — проводити чистку раз на півроку.При цьому, стоматолог-гігієніст може зробити індивідуальні рекомендації пацієнту з урахуванням стану зубів: проводити чистку кожні 3 місяці або раз на рік.
 • Навіщо проводити профгігіену перед установкою брекетів?
  Профігігіена — один з підготовчих етапів для установки брекетів.Процедура дозволяє видалити небажані відкладення з поверхні зубів, які можуть в майбутньому спровокувати розвиток карієсу і ускладнити ортодонтичне лікування.

Свiжi статтi по цiй темi

Вартість послуги

Послуга
Ціна

Комплексна професійна гігієна порожнини рота з використанням KaVo PROPHYflex Pearls (ультразвук, Air Flow, полірування зубів)

1450 грн

Комплексна професійна гігієна порожнини рота при ортопедичних конструкціях з використанням KaVo PROPHYflex Perio (Air Flow, полірування зубів)

1650 грн

Записатися на прийом
Записатися на
Безкоштовну консультацію

Відгуки
наших клієнтів

 • 15.11.2021 Вікторія
  Ставила брекеты в стоматологии WDR на Позняках, сделали все отлично, хорошие, квалифицированные специалисты. Катерина Валерьевна просто чудо!
  Читати далі
 • 04.11.2021 Артем
  Дуже вдячний всьому колективу ! Лікують професійно, якісно, безболісно, комфортно та швидко! Персонал чемний, вихований з гарним почуттям гумору))) Мати з Вами справу - одне задоволення! Успіхів ВАМ !!!
  Читати далі