Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00

МЕТАЛЕВІ БРЕКЕТИ. 
ЩО ЦЕ? ДЛЯ ЧОГО ЦЕ?

МЕТАЛЕВІ БРЕКЕТИ.  ЩО ЦЕПам'ятайте маленького Віллі Вонка? Того самого, з фільму «Чарлі і шоколадна фабрика»? Папа стоматолог в дитинстві не дозволяв йому їсти солодощі і змушував носити масивну металеву конструкцію для виправлення зубів.
Може і не сама зразкова історія для батьків, не нам судити. Але не можемо не відзначити результат своєчасного ортодонтичного втручання. Посмішка вже дорослого Чарлі чудова і бездоганна, навіть занадто.

А ось те, що стосується конструкції, то насправді так і виглядали раніше прототипи сучасних металевих брекетів.

Тож не дивно, адже Норман Кіндзлі придумав цей апарат ще в середині ХIХ-го століття. Хоч, за свідченнями очевидців, черга з пацієнтів до нього не стояла. Складно уявити побут людини того часу з таким механізмом на голові. За основу своїх розробок він взяв більш ранні розробки П'єра Фошара, який століттям раніше, вже застосовував спосіб, принцип якого використовується і зараз.

ПРИНЦИП РОБОТИ МЕТАЛЕВИХ БРЕКЕТІВ

Цей метод і сьогодні допомагає зрозуміти, як працюють брекет систем. Стоматолог, який залишив неоціненний слід в ортодонтії та протезування, прив'язував дротом і шовковими нитками зуби до дуги, яку виливали зі срібла. Поступово, під тиском цього тягового механізму нерівні зуби ставали на місце.

 

ПРИНЦИП РОБОТИ МЕТАЛЕВИХ БРЕКЕТІВ

Так працюють і сучасні металеві брекети. Пацієнту до кожного зуба закріплюють металевий замочок. А після з'єднують їх в єдину конструкцію металевою дугою, надійно прикріпивши її до замочків. Під дією встановленої конструкції, поступово відбувається розворот зубів в потрібне положення.

Цікаво те, що не тільки зуби вибудовуються як на парад, а й корені займають правильне положення.

Таким чином усуваються не тільки естетичні дефекти, про що ми звикли думати в першу чергу. Результатом грамотного ортодонтичного лікування буде повне відновлення рівного зубного ряду, де кожен зуб разом з коренем знаходяться на відведеному йому місці.

Спосіб кріплення дуги відрізняється в залежності від обраної для лікування конструкції.

Це може бути лігатурний – коли дуга закріплюється за допомогою лігатур (резиночок або дроту ligatura = зв'язок).
Або самолігуючий – коли в самому брекеті передбачена кришечка, ще називають паз, для її утримання.

ТРИВАЛІСТЬ ЛІКУВАННЯ МЕТАЛЕВИМИ БРЕКЕТАМИ.
ЯК СКЛАДНО І НАСКІЛЬКИ ДОВГО?

ТРИВАЛІСТЬ ЛІКУВАННЯ МЕТАЛЕВИМИ БРЕКЕТАМИКурс ортодонтичного лікування не може бути реалізований занадто швидко, на те є причини.
І головна – це повага до сили нашого організму і складності пристрою всіх внутрішніх систем.

 

Процес повернення зубів в потрібне положення відбувається поступово, і навіть так пацієнт проходить невеликий період адаптації. Тут важливо дати організму час звикнути і прийняти нове положення зубів за вихідне на кожному з етапів.

Під тиском дуги зуби поступово займають задане положення і занадто інтенсивний тиск може завдавати хворобливі відчуття. Якщо після установки брекетів рівень болю вище, ніж ви можете комфортно сприймати, необхідно звернутися до лікаря для ослаблення дуги.

У будь-якому іншому випадку м'язова пам'ять зволікатиме зуби назад. І навіть після носінні систем для виправлення прикусу протягом півтора - двох років дорослим людям регулярно необхідно підтримувати досягнутий ефект.

Так скільки ж носити металеві брекети? З точністю до одного дня не відповість жоден лікар, але можемо привести орієнтири для розуміння.

1 рік – якщо мова йде про легке коригування незначного відхилення;
2 роки – краще орієнтуватися на цей період при плануванні ортодонтичного лікування;
Більше 2-х років і аж до довічного курсу в разі значних відхилень від прийнятої норми для дітей і підлітків.
І для дорослих людей, у яких етап формування щелеп вже завершено, з подальшим постійним підтриманням досягнутого результату.

МЕТАЛЕВІ БРЕКЕТИ. Як ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ І ЯКІ ПРОПОНУЮТЬ.

які буваюсь металеві брекетиЗа місцем розміщення:

ВЕСТИБУЛЯРНІ – брекети кріпляться до зовнішньої сторони;
ЛІНГВАЛЬНІ – кріплення здійснюється до внутрішньої сторони зубів пацієнта.

А ще за способом кріплення дуги:

ЛІГАТУРНІ – за допомогою дроту або резинок (лігатур);
САМОЛІГУЮЧІ – в самій конструкції брекета передбачений замочок, який утримує дугу.

 

перевали металевих брекетів

Переваги, про які хочеться говорити.

 • Металеві брекети – самий надійний, перевірений часом і ефективний спосіб лікування аномалій зубного ряду;
 • Виготовляють ортодонтичні апарати з нержавіючої сталі, сплаву титану і нікелю або ж чистого титану, який є самим гіпоалергенним матеріалом – міцніше систем немає;
 • Здатні виправити навіть найскладніші аномалії;
 • Вважаються найшвидшим методом виправлення прикусу;
 • Не фарбуються від їжі і напоїв;
 • Найпростіші в домашньому догляді;
 • З усіх варіантів це самий бюджетний метод лікування.

Так, про недоліки.

 • Можна сказати те, що такий тип конструкції є самим видимим для оточуючих людей методом лікування. Якщо для пацієнта в силу способу життя або впливу професії немає можливості носити металеві брекети, доктор запропонує інші варіанти для лікування;
 • Можливі травми слизових оболонок. При носінні можуть дряпати щоки і губи при вестибулярному (зовнішньому) способі установки і язик, якщо застосований лінгвальний (розміщення з внутрішньої сторони зубів) спосіб;
 • Можуть бути алергічні реакції при наявних схильностях.

ВИПРАВЛЕННЯ ПРИКУСУ МЕТАЛЕВИМИ БРЕКЕТАМИ київ

 

Так як заховати брекети неможливо, можна їх перетворити на аксесуар і прикрасу посмішки. Деякі пацієнти вибирають позолочені брекети як варіант, а підлітки дуже люблять вибирати кольор резиночок під свій стиль.

 

ВИПРАВЛЕННЯ ПРИКУСУ МЕТАЛЕВИМИ БРЕКЕТАМИ В WDR Вайдер.

Якщо проживаєте в Києві і розташування стоматологічного центру на Лівому березі, в безпосередній близькості від станцій метро Позняки, Осокорки та Харківський масив для Вас оптимально, запрошуємо познайомитися з нашими лікарями і командою клініки, яка зможе сформувати оптимальний план лікування.

Для кожного пацієнта лікар ортодонт, після знайомства і огляду, складе індивідуальний план. У програмі будуть враховані етапи лікування, вартість послуг і кількість відвідувань стоматології.

Адміністратор надасть в роздрукованому вигляді, відправить на пошту або будь-який із зручних для месенджерів, на Ваш вибір.

Таким чином ми надамо інформацію, яка допоможе прийняти рішення про ортодонтичне лікуванні для дорослого або дитини вашої родини.

Детально кроки ортодонтичного лікування в WDR Вайдер ми виклали в статті Виправлення прикусу.

ДОГЛЯД ЗА МЕТАЛЕВИМИ БРЕКЕТАМИ.

Правильно відразу дати зрозуміти, що умовно догляд можна розділити на два напрямки:

 1. в домашніх умовах;
 2. в стоматологічній клініці.

ДОГЛЯД ЗА МЕТАЛЕВИМИ БРЕКЕТАМИ

В арсеналі людини, яка почала носити металеві брекети у ванній обов'язково з'являться:

 • Ортодонтична щітка для чищення зубів із спеціальним розташуванням щетинок, які по центральному ряду мають значно меншу висоту. Виходить, якщо дивитися на щітку збоку, ряд щетинок має V-подібну форму.  Ця виїмка полегшує процес чищення зубів під брекетами;
 • Монопучкова щітка для очищення самих замків від залишків їжі. Щетинки зібрані в пучок, що дуже зручно для використання в важкодоступних місцях;
 • Йоржики для чищення міжзубних просторів. Ними потрібно замінити звичні багатьом дерев'яні зубочистки, які сильно травмують ясна і не рекомендуються для використання. Більшість виробників продають йоржики різного діаметру, для використання на різних ділянках зубного ряду. Можна придбати набір різного розміру і носити в футлярі з собою;
 • Іригатор, яким закінчується ритуал очищення зубів вдома. Це апарат, який під тиском повітря подає струмінь води (або ополіскувача) і вимиває залишки їжі з міжзубних просторів. Відбувається одноразово очищення і масаж ясен, поліпшується кровообіг.
 • Зубна паста використовується за рекомендацією лікаря, з урахуванням стану емалі і ясен пацієнта.

Всі знають, але дозволимо собі нагадати про терміни заміни зубної щітки.
Обов'язково 1 раз в 3 місяці купувати нову щітку або насадку, якщо використовується електрична.

професійний догляд за брекетамиЩо стосується професійного догляду, того, що можна проводити тільки в умовах стоматологічної клініки:

 • Гігієнічна чистка 1 раз в 3 місяці. Лікар знімає дугу і проводить повний комплекс по очищенню.
 • Регулювання тиску дуги проводиться в залежності від обраної для лікування системи, але не рідше ніж 1 раз в 3 місяці.

Для всіх людей, які піклуються про своє стоматологічному здоров'я рекомендація проводити професійну гігіенічкскую чистку зубів у стоматолога 1 раз в 6 місяців.
І це найкраща інвестиція і значна економія сімейного бюджету на вартісне лікування в запущених випадках.

ЦІНА НА МЕТАЛЕВІ БРЕКЕТИ І ВАРТІСТЬ КУРСУ ЛІКУВАННЯ.

Лікування металевими брекетами по праву вважається самим бюджетним методом виправлення прикусу.

У WDR Вайдер ціни на конструкцію починається 9600 гривень.

Повна вартість курсу індивідуально прораховується вже на першій консультації і наше правило – надавати пацієнту повну і відкриту інформацію без завуальованих додаткових оплат.

Ми запрошуємо на безкоштовну консультацію та обстеження до ФАХІВЦІВ, які встановлять вірний діагноз і призначать індивідуальний курс лікування, з урахуванням потреб і можливостей кожного пацієнта.

ЦІНА НА МЕТАЛЕВІ БРЕКЕТИ київМи зібрали ВІДГУКИ реальних пацієнтів, які вже закінчили курс лікування і насолоджуються результатами.

Адміністратор із задоволенням допоможе отримати відповіді на всі питання.
Для цього Вам достатньо скористатися іконкою на сторінці сайту, залишити свій номер телефону і відповісти на наш дзвінок.

Будемо раді бачити Вас в стоматологічному центрі WDR Вайдер.
Київ, Позняки, Осокорки, Харківський
вул. Анни Ахматової, 5

Повний список всіх координат, а також карта із зазначеним розташуванням клініки в розділі КОНТАКТИ.

Питання та відповіді

 • Коли краще ставити металеві брекети?
  Металеві брекети краще ставити пацієнтам, яким важливіше швидкість виправлення зубів, ніж естетика посмішки з конструкцією.Також, металеві брекети підходять пацієнтам, які мають обмеженний бюджет на лікування.
 • Доглядати за металевими брекетами легше, ніж за керамічними?
  Догляд за зубами з металевими брекетами такий же, як і з іншими брекет-системами.
 • Скільки триває виправлення прикусу металевими брекетами?
  Тривалість лікування залежить від безлічі факторів: стану зубів, особливостей прикусу, віку пацієнта...Чи можемо точно сказати, що виправлення прикусу і положення зубів за допомогою металевих брекетів займає менше часу, ніж за допомогою кереміческіх і сапфірових.

Свiжi статтi по цiй темi

Вартість послуги

Послуга
Ціна

Встановлення брекет-системи металевої часткової (до 8 брекетів)

от 6200 грн.

Встановлення брекет-системи металевої (1 щелепа)

от 9600 грн.

Записатися на прийом
Записатися на
Безкоштовну консультацію

Відгуки
наших клієнтів

 • 15.11.2021 Вікторія
  Ставила брекеты в стоматологии WDR на Позняках, сделали все отлично, хорошие, квалифицированные специалисты. Катерина Валерьевна просто чудо!
  Читати далі
 • 04.11.2021 Артем
  Дуже вдячний всьому колективу ! Лікують професійно, якісно, безболісно, комфортно та швидко! Персонал чемний, вихований з гарним почуттям гумору))) Мати з Вами справу - одне задоволення! Успіхів ВАМ !!!
  Читати далі