Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00

Коли більша частина коронкової частини зуба зруйнована, фотополімерна пломба не підходить для якісного відновлення зуба: відновити таким способом зуб можна, але він не прослужить довго. У таких ситуаціях, стоматологи-ортопеди встановлюють коронки на зуби.

Металокерамічна коронка — що це

Металокерамічна коронка — це один з видів штучних коронок, які встановлюють на зуби. 
 
Металокерамічна коронка називається так, тому що її каркас роблять із сплаву кобальту і хрому, верхню частину — з кераміки.

Переваги коронок з металокераміки

Найголовніша перевага, яку має коронка металокерамічна — її вартість. 
 
Це найдоступніший тип коронок, тому їх встановлюють більшості пацієнтів. Крім цього, до переваг металокерамічних коронок відносяться відмінна стійкість до механічних навантажень. 
 
І, навіть з огляду на доступну вартість і те, як коронки справляються зі своєю головною функцією — витримують жувальну навантаження, у них все ж є і недоліки.

Недоліки коронок з металокераміки

Головний недолік — згодом металевий каркас коронки стає видимим, а значить погіршується естетика і зуб виділяється на тлі сусідніх. Також, препарувати зуб (обточувати) під металокерамічну коронку потрібно більше, ніж для установки керамічної або цирконієвої. 
 
Через недоліки металокерамічні коронки поступово втрачають популярність: пацієнти віддають перевагу керамічним і цирконієвим. 
 
А ще, як і будь-яка інша коронка, конструкція з металокераміки може випасти, наприклад, в результаті надмірної механічної навантаження. Якщо металокерамічна коронка випала, її потрібно встановити повторно або, якщо вона пошкоджена, замінити на нову.

Показання та протипоказання до установки

Як ми вже казали, показання до встановлення коронки — втрата більшої частини зуба. Є й кілька протипоказань:

 • пошкоджена частина зуба під яснами; 
 • зуб рухливий; 
 • алергія на компоненти, з яких виготовляється коронка; 
 • тріщини або розколи кореня зуба.

Важливо: якщо установка металокерамічної коронки вам протипоказана, стоматологи WDR (Позняки, вул. Ахматової) порекомендують інші способи протезування для безпечного відновлення зубного ряду.

Металокерамічна коронка: термін використання

Точний термін використання металокерамічної коронки назвати так само складно, як і передбачити, скільки прослужить фотополімерна пломба
 
В цілому, термін експлуатації коронки залежить від раціону харчування і гігієни ротової порожнини. Якщо харчуватися збалансовано і дотримуватися всіх стоматологічних рекомендацій, коронка з металокераміки може прослужити більше 10 років. Після цього періоду її, швидше за все, необхідно буде замінити на нову.

Читайте в нашому блозі: Коронка під ключ: що потрібно знати пацієнту

Висновки

Металокерамічна коронка — ефективний і доступний спосіб відновити жувальну функцію зуба на тривалий період. Так, ціна металокерамічної коронки в Києві дорожче, ніж установка пломби, але термін служби — більше (і показання до її встановлення зовсім інші). 
 
При цьому, якщо вам здається, що установка коронки недоцільна і простіше відновити зуб фотополімером, найчастіше це не так.

Припустимо, незважаючи на ступінь руйнування зуба, ви наполягли на установці пломби. Через деякий час вона не витримала жувального навантаження і випала — знадобиться повторна установка пломби. І навіть після повторної установки жоден стоматолог не дасть гарантію, що вона знову не випаде. Тому, якщо стоматолог-ортопед каже, що потрібна саме коронка — прислухайтеся до його професійної думки.
 
Приходьте на консультацію в стоматологічну клініку WDR на Ахматової: у нас можна безкоштовно проконсультуватися, задати питання та дізнатися, як краще відновити зуб: пломбою або за допомогою коронки.

Якщо перед консультацією ви хочете уточнити, скільки коштує металокерамічна коронка в клініці WDR на Ахматової — переходьте на відповідну сторінку сайту.

Питання та відповіді

 • Яка коронка краще: металева або цирконієва?
  Коронка з цирконію — краще.Недоліки металокерамічних коронок: з часом втрачають естетику, потрібно сильніше обточувати зуб для установки.
 • Скільки служить коронка з металокераміки?
  В середньому, при належному догляді — близько 10 років. Після цього, її необхідно замінити на нову.Також додамо, що точний термін служби складно назвати: для одного пацієнта це може бути 8 років, для іншого — всі 12.
 • Чому коронки з металокераміки — популярні?
  Незважаючи на недоліки коронок з металокераміки, у них є одна вагома перевага в порівнянні з керамічними і цирконієвими виробами — доступна ціна.
Записатися на
Безкоштовну консультацію

Відгуки
наших клієнтів

 • 15.11.2021 Вікторія
  Ставила брекеты в стоматологии WDR на Позняках, сделали все отлично, хорошие, квалифицированные специалисты. Катерина Валерьевна просто чудо!
  Читати далі
 • 04.11.2021 Артем
  Дуже вдячний всьому колективу ! Лікують професійно, якісно, безболісно, комфортно та швидко! Персонал чемний, вихований з гарним почуттям гумору))) Мати з Вами справу - одне задоволення! Успіхів ВАМ !!!
  Читати далі