Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00
Про послугу написав:
Директор стоматологічної клініки WDR
Перевірив:
Лікар-стоматолог, терапевт, гігієніст
Дата оновлення:
27-02-2024

Людині, яка сумлінно два рази на день чистить зуби, використовує рекомендовану стоматологом щітку і пасту, зубну нитку і навіть, можливо, іригатор, складно зрозуміти для чого потрібна професійна чистка зубів (і навіщо приходити в стоматологію кожні шість місяців для проведення цієї процедури). Законне питання, особливо якщо нічого не турбує.

Вся справа в тому, що навіть самий усвідомлений і відповідальний догляд в домашніх умовах не може захистити поверхню зубів від накопичення відкладень (нальоту і зубного каменю), особливо в таких місцях, які стоматологи називають важкодоступними.

Причому це завдання нездійсненне ні для мануальних (простих і звичних нам), ні навіть для суперефективних електричних і ультразвукових щіток.

Наліт міг би бути просто не дуже красивим естетичним явищем, якби згодом він не перетворювався на твердий зубний камінь. А поява зубного каменю вже може стати причиною розвитку важких стоматологічних захворювань і навіть втрати зуба.

Зубний камінь неможливо видалити з поверхні зубів в домашніх умовах. Він накопичується на поверхні зубів, перекриває потрапляння корисних мінеральних мікроелементів, що призводить до руйнування емалі.

І це ще не все. Так як поверхня зубів, яка знаходиться на рівні коронки — тобто над яснами — ще підлягає очищенню вдома, то повну чистку зубів, що включає видалення нальоту і каменю з підясеневої частини зуба людина самостійно не може проводити.

А наліт і зубний камінь «люблять ховатися» саме там, де не видно.

Розростаючись, ці відкладення провокують руйнування емалі зуба, виникнення захворювань і розвиток запальних процесів — що, в свою чергу, призводить до лікування в кращому випадку або до втрати зубів при гіршому варіанті.

Симптоми, такі як чутливість зубів і ясен, кровоточивість, кров при спльовуванні після чистки, біль при відкушуванні і пережовуванні їжі вже можуть сигналізувати про те, що захворювання прогресує і треба терміново звертатися до стоматолога!

Що таке професійне чищення зубів

Професійне чищення зубів — це, в першу чергу, стоматологічна маніпуляція, спрямована на очищення зубів від м'якого і твердого нальоту (зубного каменю).
 
По-друге, процедуру чистки зубів у стоматолога можна назвати кращою профілактикою виникнення і розвитку захворювань зубів і порожнини рота.
 
І по-третє, це оптимальна інвестиція в підтримку стоматологічного здоров'я, так як будь-які питання в стоматологічній клініці легше і дешевше вирішити, якщо виявити проблему з зубами і яснами, а також почати лікування якомога раніше.

Своєчасний профілактичний огляд після проведення гігієнічної чистки дозволяє побачити мікропризнаки початкових этапів захворювань і дає можливість лікарю провести лікування зубів швидко і безболісно.

плюси регулярної профчистки

Професійне чищення зубів: ціна процедури

Скільки коштує чистка зубів? Відповідь на це питання залежить від клініки, досвіду стоматолога і матеріалів, які використовуються під час процедури.

В цілому ціна професійного чищення зубів в Києві варіюється в діапазоні від 400 до 2300 грн. Ціна чистки залежить від багатьох факторів. Наприклад, в деяких випадках чистка зубів від каменю не потрібна, тому ціна не включає цю процедуру. Однак найчастіше на вартість послуги впливають все ж таки якість використовуваних матеріалів і професіоналізм лікаря. 

У стоматології WDR «Вайдер» для гігієнічної (профілактичної) чистки зубів в Києві ми використовуємо найкращі матеріали від лідерів ринку, німецьких компаній KaVo і Dentsply. 

При цьому ціна процедури залишається дуже демократичною.

Читайте в нашому блозі: Наліт і камінь на зубах: причини утворення, лікування, профілактика

Професійне чищення зубів, яка може бути шкода?

Прямої шкоди процедура не може нанести, за умови використання сертифікованих матеріалів, справних інструментів і належній освіті стоматолога-гігієніста.

Тимчасовими обмеженнями для проведення чистки зубів в клініц іможуть бути:

  • гострі запальні процеси які виникають в порожнині рота (наприклад стоматит);
  • герпес і інші висипання;
  • простудні захворювання;
  • загострення хронічних захворювань;
  • підвищена чутливість ясен або емалі;
  • наявність в ротовій порожнині відкритих ран, в тому числі після видалення зубів та інших хірургічних маніпуляцій.

Ми привели основні причини в списку вище, які швидше навіть тимчасові обмеження. 

При наявності хронічних захворювань і станів, які є протипоказанням до професійної гігієни зубів, необхідно обговорити з вашим стоматологом методи підтримки зубів здоровими.

протипоказання до професійної гігієни

Професійне чищення зубів, коли потрібно робити?

Всі види чистки зубів у стоматолога необхідні в якості профілактичних заходів.
 
Є ще ситуації, при яких обов'язково необхідно передбачити гігієну в стоматологічній клініці:

  • при підготовці до імплантації та протезування
  • обов'язково перед відбілюванням зубів
  • при наявності ортопедичних конструкцій (коронки, часткові протези тощо) для збереження гарантії; 
  • перед початком ортодонтичного лікування, установкою брекетів
  • при плануванні вагітності; 
  • перед тривалими подорожами, особливо в місця без доступу до надійних медичних установ і т.п.

Етапи профчистки зубів в стоматології

Сміливо можна планувати в своєму дні годину на перебування в стоматологічній клініці, саме стільки триватиме процедура в середньому.

Як проводиться стоматологом професійна чистка зубів:

  1. Огляд зубів іпорожнини рота пацієнта в кріслі, під лампою. 
  2. Якщо стоматолог виявляє високий рівень чутливості, може бути нанесена аплікаційна анестезія для зниження неприємних відчуттів під час проведення професійного чищення зубів в стоматології.
  3. Діагностика відкладень: лікар використовує стоматологічні інструменти та лакмусові індикатори (наприклад, таблетки, які при розжовування забарвлюють наліт в яскраво-рожевий, а зубний камінь «підсвічує» темно-фіолетовим. 
  4. Скейлером очищають твердий наліт (часто стоматологи в Києві використовують термін «чистка каменів на зубах»). Ця процедура особливо актуальна для видалення зубного каменю з важкодоступних місць. Це апарат, який за допомогою ультразвуку «розбиває» зубний камінь на більш дрібні частини. Після процедури лікар-гігієніст видаляє ці частини з ротової порожнини. (Якщо хто і не любить процедуру професійної гігієнічної чистки зубів в стоматологічній клініці, так це скоріше саме через етап ультразвукової чистки зубів. Далі можна розслабитися і отримувати задоволення).
  5. Air Flow — апарат, за допомогою якого зчищається м'який наліт. Принцип його дії зрозумілий з назви (з англ. Air flow повітряний потік). Тобто це механізм, який створює спрямований потік суміші повітря, води і спеціального препарату, крупиці якого очищають поверхню зубів. 
  6. Після очищення зубів від м'якого і твердого нальоту, необхідно відшліфувати їх поверхні. Для цього використовується спеціальні пасти (не такі, якими ми чистимо зуби вдома), ними «затирають» мікротріщини і шорсткості. 
  7. Після шліфування стоматолог-гігієніст проведе полірування — найприємніший етап процедури. За допомогою спеціальних насадок буде досягнутий ефект, за яким ви будете нудьгувати через деякий час після процедури: ваші зуби будуть гладкими, блискучими, а емаль буде виглядати світліше. 
  8. Закріплюється ефект профілактичними засобами, дія яких спрямована на зниження чутливості і на зміцнення емалі. 
  9. Лікар дасть кваліфіковані рекомендації по засобам для домашнього догляду після проведення професійної гігієнічної чистки зубів, а також підбере щітку і зубну пасту, які будуть працювати на підтримку вашого стоматологічного здоров'я.

Після проведення процедури професійного чищення зубів рекомендується не їсти і не пити нічого, крім чистої води мінімум на протязі двох годин. Тому краще поїсти до візиту в стоматологічну клініку.

що робити до та після профчистки

Професійне чищення зубів: до і після

У стоматологічній клініці WDR «Вайдер», яка знаходитися в Києві, на Лівому березі, район Позняки (вул. А. Ахматової, 5), стоматолог-терапевт і стоматолог-гігієніст вам будуть рекомендувати приходити на профілактичний огляд і професійну чистку зубів не менше, ніж один раз в шість місяців. 

Якщо є прямі показання, візити можуть бути призначені і частіше: наприклад, дітям, вагітним і пацієнтам, які проходять ортодонтичне лікування і займаються виправленням прикусу (носять брекети) необхідно оглядати зуби і порожнину рота кожні 3-4 місяці.

Питання та відповіді

  • Навіщо робити профчістку зубів дітям?
    Професійне чищення молочних і постійних дитячих зубів необхідне з 2-3 років, хоча і проводиться не так, як профгігієна дорослих зубів (наприклад, чистка з порошком AirFlow не проводиться дітям до 12-14 років).
  • Професійне чищення псує емаль?
    Навпаки. Після проведення професійного чищення стоматолог обробляє емаль захисними засобами. Тобто професійна чистка не псує, а захищає емаль.
  • Скільки триває професійна чистка зубів?
    Якщо ви регулярно проводите цю процедуру, то вона не триває більше 45-50 хвилин. Але, якщо ви давно не відвідували стоматолога і утворився під'ясенний камінь, може знадобитися більше часу.
Записатися на Консультацію

Відгуки
наших клієнтів