Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00

Реставрація (нарощування) зубів фотополімером в Києві — стоматологія WDR Вайдер на Позняках

Що таке художня реставрація зубів?

Це метод повного відновлення зовнішнього вигляду і функціональності тих зубів, які піддалися будь-якому руйнуванню: після маніпуляцій зуб не відрізняється за формою і кольором від сусідніх.

Іноді художню реставрацію зубів називають «нарощування зубів». По суті, це теж правильно: будь-яка реставрація зуба має на увазі його відновлення за допомогою нарощування фотополімерного матеріалу або установки керамічної накладки (вініра).

У той же час, важливо не плутати художню реставрацію і установку фотополімерної пломби.

Художня реставрація і установка пломби: в чому різниця?

Якщо коротко, відрізняються дві процедури по матеріалам що використовуються і способом відновлення зуба.

Про матеріали

При реставрації і встановленні пломби на зуб використовуються різні фотополімерні матеріали: для реставрації лікар використовує фотополімер, який володіє підвищеним рівнем оптичних властивостей.

Переваги такого фотополімера в порівнянні з матеріалом, який використовують для пломбування зуба — довговічність блиску і розширена палітра відтінків (дозволяє лікарю підібрати будь-який колір реставрації).

Про спосіб відновлення зуба

Пломбу ставлять всередину зуба, щоб закрити порожнину після лікування карієсу. При реставрації лікар проводить нарощування на поверхні зуба в місці, де потрібно відновити або поліпшити естетичний ефект.

Художня реставрація зубів: які переваги

Найголовніша перевага художньої реставрації — можливість проводити нарощування і естетичну корекцію фотополімером на всіх зубах: передніх, іклах і навіть жувальних (тут допускається мінімальна корекція, так як вони піддаються більшому навантаженню).

Нарощування зубів фотополімером — дуже щадний метод, який дозволяє зберегти максимальну кількість природних тканин зуба.

Реставрацію проводять на поверхні зуба, тому в ході процедури пацієнт не відчуває болю і неприємних відчуттів. Якщо ж у пацієнта підвищена чутливість зубів, стоматолог застосовує місцеву анестезію.

За результатами процедури пацієнт отримуєте красиву, природну, естетичну усмішку (саме так наші пацієнти описують реставрацію зубів у відгуках). До слова, це і стає причиною того, що реставрацію називають «художньою» і «естетичною», і порівнюють роботу стоматолога, який її виконує, з роботою художника або скульптора.

переваги реставрації зуба

В яких випадках лікар-стоматолог рекомендує реставрацію (нарощування) зуба

 • При наявності щілини або проміжку між зубами, особливо часто таку процедуру проводять на передніх зубах. 
 • При лікуванні карієсу на зубах в зоні посмішки. 
 • При відновленні зуба після відколу. 
 • Якщо на емалі проявилися естетичні дефекти; плями або тріщинки. 
 • Коли потрібно трохи змінити форму одного або декількох зубів. 
 • При незначних зсувах зубного ряду, коли немає необхідності вирівнювати зуби ортодонтическими системами.

коли стоматолог рекомендує реставрацію

Основні методи реставрації зубів, які пропонують стоматологічні медичні центри — прямий і непрямий.

Прямий метод нарощування зубів

Процедура реставрації проводиться безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта. Лікар-терапевт очищує поверхню і обробляє її спеціальними препаратами, після чого проводить відновлення зуба матеріалами з підвищеним рівнем оптичних властивостей.

Відчуття при цьому схожі на установку фотополімерною пломби — маніпуляції з зубом безболісні і позбавлені дискомфорту. В середньому, стоматологу-терапевту потрібно стільки ж часу на реставрацію, як і на установку фотополімерної пломби, тому процедуру можна проводити на декількох зубах за один візит.

Непрямий метод реставрації зубів

Непрямий метод реставрації зубів — це установка вінірів — керамічних накладок на зуби, які виготовляють в лабораторії, а не в стоматологічному кріслі (тому цей метод і називають «непрямим»). 

На відміну від реставрації фотополімером, вініри з часом не втрачають своїх естетичних властивостей. Саме через, це їх найчастіше встановлюють медійні зірки, актори кіно і блогери.

Більш детально ми розповідаємо про вініри в розділі естетична стоматологія, на сторінці вініри. Тут ми згадуємо їх для того, щоб звернути увагу пацієнтів на різноманітність методів реставрації.

методи реставрації

Скільки коштує реставрація (нарощування) зубів

Естетична реставрація, в порівнянні з іншими способами відновлення естетики — це самий бюджетний спосіб отримати посмішку мрії. Ціна на художню реставрацію зубів представлена ​​в прайсі під цим матеріалом.

У випадках, якщо пацієнта влаштовує форма, розташування і відстань між зубами, на них немає ушкоджень, але все одно хочеться поліпшити естетику посмішки, необхідно проводити не реставрацію, а відбілювання (за посиланням — опис процедури і її вартість).

Реставрація зубів фотополімером

Не так давно, 10-20 років тому, для реставрації зубів лікарі-стоматологи використовували цементний матеріал, композит або амальгам. Але стоматологія, як розділ медицини, постійно розвивається, і сьогодні найкращим матеріалом для відновлення, нарощування і естетичної реставрації зубів є фотополімер.

Затвердевание материала происходит под действием полимеризационной лампы, а его свойства дают возможность максимально точно проработать форму зуба и подобрать подходящий оттенок. 

Відреставровані ділянки зуба не виділяються при найближчому розгляді і навіть не помітні при ультрафіолетовому освітленні. Тобто, зуб після художньої реставрації не відрізняється від рідного.

Реставрації фотополімером довго служать, добре витримують функціональне навантаження, і, крім цього, гіпоалергенні: їх можна використовувати для пацієнтів, які мають схильність до алергічних реакцій.

Єфименко Ірина Валеріївна
Експерт матеріалу: Єфименко Ірина Валеріївна
Cпеціалізація: Лікар-стоматолог, терапевт
Досвід роботи: Понад 4 рокiв
Безкоштовна консультація цього лікаря:

Художня реставрація зубів в Києві — послуга, яку надає наш медичний стоматологічний центр WDR «Вайдер» на Позняках. За допомогою нарощування зубів пацієнти можуть виправити форму, колір і навіть незначні зміщення зубного ряду.

Для запису на прийом (або якщо у вас виникли якісь запитання щодо процедури реставрації або ціни нарощування зуба), зателефонуйте нам або залиште свій номер телефону, і ми передзвонимо.

Будемо раді бачити вас в клініці WDR «Вайдер».

Київ, вул. Анни Ахматової, 5

Питання та відповіді

 • Що краще, реставрація зубів або коронка?
  Залежить від ступеня зруйнованості зуба. Реставрацію використовують при руйнуванні зуба менше 20% — в такому випадку фотополімер може витримати жувальні навантаження. Якщо ступінь руйнування більше, то використовують металокерамічні, керамічні або цирконієві коронки.
 • Композитна, фотополімерна і художня реставрація: в чому різниця?
  Ніякої різниці немає, просто різні назви для однієї і тієї ж процедури. До речі, якщо ви зустрічаєте термін «композитні вініри» — це теж художня реставрація фотополімером.
 • Чи допомагає художня реставрація при скупченості зубів?
  На жаль — ні. Художня реставрація допомагає при сколах, тріщинах, невеликих діастемах (проміжок між передніми зубами), плямах. Для корекції скупченості використовують вирівнювання зубів брекетами, елайнерами або пластинками (для дітей).

Свiжi статтi по цiй темi

Вартість послуги

Послуга
Ціна

Художня реставрація зуба/Композитний вінір

1300-1800 грн

Записатися на прийом
Записатися на
Безкоштовну консультацію

Відгуки
наших клієнтів

 • 15.11.2021 Вікторія
  Ставила брекеты в стоматологии WDR на Позняках, сделали все отлично, хорошие, квалифицированные специалисты. Катерина Валерьевна просто чудо!
  Читати далі
 • 04.11.2021 Артем
  Дуже вдячний всьому колективу ! Лікують професійно, якісно, безболісно, комфортно та швидко! Персонал чемний, вихований з гарним почуттям гумору))) Мати з Вами справу - одне задоволення! Успіхів ВАМ !!!
  Читати далі