Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00

Сапфірові брекети — найдорожчі і естетичні конструкції для вирівнювання зубного ряду. 

Проте бувають ситуації, коли брекети з сапфіра не підходять пацієнтам з різних причин.

З чого виготовляють брекети

Сапфірові, вони ж прозорі брекети, виробляють з монокристалічного сапфіру. Завдяки цьому, такі конструкції ще естетичніше керамічних і виключають їх головний недолік — фарбування від продуктів і напоїв.

Показання до установки

Показання до установки сапфірових брекетів точно такі ж, як для установки металевих або керамічних конструкцій (нерівність зубного ряду, діастема, скупченість зубів та ін.).

При цьому пацієнти віддають перевагу сапфіровим брекетам, коли:

 • у них є бюджет на установку дорогої конструкції; 
 • вони хочуть отримати ідеальну естетику посмішки; 
 • не хочуть переживати про фарбування брекетів від продуктів і напоїв протягом усього періоду лікування.

Протипоказання до установки

Загальні протипоказання — такі ж, як і для інших брекет-систем.

Додаткове протипоказання для брекетів з сапфіра — сильне викривлення зубів і прикусу. У таких випадках встановлюють тільки металеві конструкції.

Так чому ж сапфірові брекети краще керамічних?

Вам не здалося, практично всі переваги у керамічних і сапфірових брекетів — загальні, але відмінність все ж є. 

Сапфірове брекет-система не забарвлюється від продуктів харчування і напоїв, а значить її зовнішній вигляд не зміниться в процесі лікування. Крім цього, сапфірові брекети в цілому виглядають естетичніше.

Недолік в порівнянні з керамічними — вартість. Ціна на сапфірові брекети в Києві вище, ніж на металеві та керамічні (див. Сторінку «Ціни» стоматологічної клініки WDR).

Порівняння сапфірових (прозорих) брекетів і металевих

Металеві надають більший тиск на зуби, ніж сапфірові або керамічні брекети, тому виправлення прикусу і положення зубів займає менше часу.

В цей же час, металеві брекети дуже сильно програють сапфіровим з естетики (сапфірові конструкції не даремно називають «прозорими» брекетами).

Як відрізняється догляд за ротовою порожниною з сапфіровими брекетами

Сапфірова брекет-система не ускладнює догляд за ротовою порожниною, тому і рекомендації по догляду такі ж, як і при установці металевих або керамічних брекетів.

Стоматологи WDR на Ахматової рекомендує пацієнтам:

 • видаляти залишки їжі після кожного прийому (не тільки вранці і ввечері); 
 • проводити професійну чистку зубів відповідно до рекомендацій лікуючого ортодонта, щоб зуби не потемніли і брекети з сапфіра не виділялися на їх фоні; 
 • звести до мінімуму вживання в'язких і твердих продуктів.

Це далеко не всі рекомендації для пацієнтів, яким встановлюють брекети. Докладні рекомендації наші лікарі дають після установки, так як вони залежать від конкретного клінічного випадку.

Брекети сапфірові: чи варто їх встановлювати

На думку наших лікарів: якщо вам дозволяє бюджет і хочеться, щоб естетика зубів з брекетами була ідеальною — брекети сапфірові можна встановлювати. 
 
При цьому, ключовим фактором для вибору брекетів залишаються рекомендації ортодонта: якщо відхилення прикусу від норми і викривлення зубів незначне — можна встановлювати брекети з сапфіра, в іншому випадку — тільки металеві.

Приходьте на діагностичний огляд: ортодонт WDR (Позняки, вул. Ахматової) оцінить стан прикусу, відповість на всі ваші запитання і розповість, чи підходить установка прозорих (сапфірових) брекетів саме вам.

Питання та відповіді

 • Чим сапфірові брекети краще керамічних?
  У сапфірових брекетів такі ж переваги, як і керамічних. Відмінність — одна: керамічні брекети фарбуються від продуктів харчування і напоїв, а сапфірові — ні.Це головна перевага брекетів з сапфіра, з якого випливає їх головний мінус — висока вартість.
 • Коли варто встановлювати сапфірові брекети?
  Сапфірові брекети — найестетичніші брекети.Відповідно, вам підійде сафірова брекет-система більше за інші, якщо ви хочете найкращу естетику посмішки і у вас немає фінансових обмежень на лікування.
 • Які особливості догляду за сапфіровими брекетами?
  Догляд за сапфіровими, керамічними та металевими брекетами — однаковий.Пацієнту необхідно видаляти залишки продуктів після кожного прийому їжі, користуватися спеціальними щітками і йоржиками, менше вживати твердих і в'язких продуктів, вчасно відвідувати консультації у ортодонта і проводити профгігіену.

Свiжi статтi по цiй темi

Вартість послуги

Послуга
Ціна

Встановлення брекет-системи монокристалічної - сапфір (1 щелепа)

от 18800 грн.

Записатися на прийом
Записатися на
Безкоштовну консультацію

Відгуки
наших клієнтів

 • 15.11.2021 Вікторія
  Ставила брекеты в стоматологии WDR на Позняках, сделали все отлично, хорошие, квалифицированные специалисты. Катерина Валерьевна просто чудо!
  Читати далі
 • 04.11.2021 Артем
  Дуже вдячний всьому колективу ! Лікують професійно, якісно, безболісно, комфортно та швидко! Персонал чемний, вихований з гарним почуттям гумору))) Мати з Вами справу - одне задоволення! Успіхів ВАМ !!!
  Читати далі