Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00

Шинування зубів в Києві

Деякі захворювання пародонту (тканин, які оточують зуб), механічні травми зубів і деформація зубних рядів приводять до того, що зуби стають рухомими: хитаються при жуванні, змінюють своє положення в щелепі або навіть обертаються навколо своєї осі.

Щоб в процесі лікування таких захворювань не допустити випадання зуба, стоматологи використовують шинування зуба, процедуру, яка спрямована на фіксування і зміцнення рухомих зубів.

Що таке шинування зубів

Шинування зубів — це процедура механічного «зв'язування» рухливих зубів з опорними (зубами, які не змінюють свого положення під дією навантажень).

Правильно проведене шинування надійно фіксує рухомі зуби і дозволяє тканинам пародонту відновитися, щоб знову виконувати свою функцію по утримуванню зуба.

Залежно від стадії захворювання і ступеня рухливості зубів стоматологи використовують різні матеріали для шинування (установки шин на зуби).

Якими бувають шини на зуби

Функціонально шини не відрізняються один від одного: це завжди елемент, який кріпиться до зубів з внутрішньої або зовнішньої сторони і перешкоджає їх зміщенню. При цьому, в залежності від діагнозу і стадії захворювання, стоматологи встановлюють шини з різних матеріалів.

Скловолокно. Найпопулярніший матеріал для шинування. Для його кріплення до зубів використовується фотополімер (з нього ж роблять пломби на зуби), тому шина зі скловолокна практично непомітна для оточуючих.  Для її укладання стоматолог або робить невелику борозну в емалі, або фіксує скловолокнисту нитку поверх зубів.

Арамідна нитка. Дуже міцна, але використовується рідше стекловолоконной через свої естетичні властивості. По-перше, арамідна нитка непрозора, тобто завжди буде відрізнятися за кольором від рідних зубів. По-друге, через спосіб кріплення до зубів: для арамідної нитки часто роблять борозду в емалі по всьому колу зуба (вантовий метод), тобто після її зняття залишиться пошкодження емалі з видимої сторони.

Метал. Дешевший, але менш естетичний матеріал.  Для такого шинування використовується переплетення ниток стоматологічної сталі: чим більше ниток, тим міцніше конструкція.

Бюгельний протез. Використовується при відсутності одного або декількох зубів. За допомогою цієї конструкції одночасно проводиться і шинування, і протезування.

Шинування зуба: ціна

Вартість шинирования залежить від діагнозу, матеріалу шини, кількості рухливих зубів і ступеня їх рухливості. Крім того, шинування рідко проводиться ізольовано, без комплексного лікування захворювання, яке призвело до виникнення рухливості зубів.

Шинування може бути тимчасовим (при початкових стадіях пародонтиту або періодонтиту) або постійним (в разі прогресування захворювання) – це також впливає на вартість: постійні шини потрібно змінювати кожні 4-5 років для збереження міцності конструкції.

Запишіться на прийом і досвідчені пародонтологи клініки WDR «Вайдер» (Позняки, вул. Ахматової) визначать відповідний матеріал для шинування та необхідну тривалість носіння шини для повного відновлення функції зубного ряду.

Питання та відповіді

 • Чи можна шинувати зуби без пропила емалі?
  Можна, але тільки при першій стадії рухливості зубів, коли жувальне навантаження не сильно впливає на їх усунення.
 • Чи роблять шинування дітям?
  Роблять, особливо в разі механічних травм зуба, які призводять до його рухливості (щоб дитина не розхитувала зуб і це не привело до його втрати).
 • Чи роблять шинування при брекетах?
  Ні, але шину (ретейнер) встановлюють на зуби з внутрішньої сторони після зняття брекетів, щоб уникнути рецидиву (повернення зубів на колишню позицію до вирівнювання).
Записатися на
Безкоштовну консультацію

Відгуки
наших клієнтів

 • 15.11.2021 Вікторія
  Ставила брекеты в стоматологии WDR на Позняках, сделали все отлично, хорошие, квалифицированные специалисты. Катерина Валерьевна просто чудо!
  Читати далі
 • 04.11.2021 Артем
  Дуже вдячний всьому колективу ! Лікують професійно, якісно, безболісно, комфортно та швидко! Персонал чемний, вихований з гарним почуттям гумору))) Мати з Вами справу - одне задоволення! Успіхів ВАМ !!!
  Читати далі