Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00

Що таке синус-ліфтинг

Синус ліфтинг – це хірургічна операція, яка спрямована на заповнення або нарощування втраченої кісткової тканини у верхній щелепі.

Показанням для проведення такої операції може бути нестача (менше 10 мм висоти) власної кістки пацієнта, яка необхідна для надійного закріплення штучного кореня зуба, тобто імплантації.

синус-ліфтінг

Дослівний переклад назви операції з англійської sinus пазуха, lifting підіймання. Відповідно маніпуляція, так і названа – це процедура, під час якої хірург піднімає слизову із дна гайморової пазухи і досипає необхідний обсяг кісткового матеріалу для подальшого закріплення в ньому імпланта.

Що важливо розуміти, ця операція може бути проведена тільки на верхній щелепі, ніяк не можлива на нижній. Адже суть зводитися до того, що відсутню кістку досипають на дно гайморової пазухи, які знаходяться по обидві сторони від носа.

Гайморова пазуха

Гайморова пазуха

На ілюстрації будови черепа можна побачити дві «порожнечі», які знаходяться з боків від носа людини.

Це і є гайморові пазухи, які є відмінністю саме верхньої щелепи. Нижня ж щелепа влаштована більш грунтовно і складається повністю з щільної кістки.

Пазухи розташовані таким чином, що коріння верхніх зубів людини з ними межують. Зсередини порожнини покриті тонкою плівкою, слизовою оболонкою, мають різну форму, розмір і є анатомічною даністю людини.

Пощастило власникам маленьких пазух з товстими стінками, так як при наявності таких, складнощів з розміщенням імпланта не виникне. Але частіше зустрічаються тонкостінні і великі пазухи, що робить необхідною проведення операції з поповнення об'єму кісткової тканини.

Чому не можна закріпити імплант в тонку кістку? Відповідь на це питання очевидна. При отриманні жувального навантаження на встановлену вже на імплант коронку, тобто після повного відновлення зуба він просто не витримає. Провалитися в порожнечу гайморової пазухи, пошкодивши при цьому слизову оболонку, яка її покриває зсередини.

Тому і потрібно спочатку зміцнити стінки, а вже тільки після цього переходити до відновлення зуба.

Спеціаліст имплантолог в WDR <Вайдер> (Позняки, вул. Ахматової) завжди приймає рішення на користь здоров'я і безпеки кожного пацієнта.

Гайморові пазухи через маленькі отвори мають сполучення з носовою порожниною, що пояснюється їх прямими функціональними обов'язками: підігрівати повітря, яке проходить по дихальних шляхах, зменшувати масу черепа людини і впливати на тембр голосу господаря голови.

І так, запалення слизової оболонки, яка застілює пазухи зсередини відомо як захворювання з назвою гайморит. Хвороба сама по собі неприємна, та ще й зі схильністю до швидкого переходу в хронічну форму. З чого випливає, що загострення гаймориту є прямим протипоказанням для проведення синус-ліфтингу до одужання.

Коли потрібно проводити синус-ліфтинг перед імплантацією

 • Атрофія кісткової тканини

Найпоширеніша причина для призначення синус -ліфтінга.

Атрофія – це процес, при якому відбувається зміни структури і розміру кістки. Вона може зменшуватися в розмірі, розряджатися (ставати пухкою).

Таке відбувається, коли при втраті з будь якої причини рідного зуба, кістка перестає отримувати належне навантаження і як би становиться не потрібною. Так як організм завжди витрачає дуже ефективно всі доступні йому ресурси, за непотрібністю кістка починає розчинятися.

Наслідки цього унеможливлюють надійне закріплення імпланта, з подальшим протезуванням коронкою.

 • Вікові зміни кістки

Як би нам не хотілося, але ми не можемо заперечувати вплив віку на роботу всіх внутрішніх систем і органів.

І звичайно ж кістка, в тому числі та, в яку кріпляться коріння зубів, не виняток. Чим старшою стає людина, чим більше накопичено хронічних захворювань і наслідків не завжди здорового способу життя, тим менше кістки.

Кісткова тканина стає менш щільною, стоншується і перестає бути надійною опорою для кріплення свого коріння і впровадження імплантів, які в свою чергу виконують роль опори для штучного зуба.

Що ще цікаво, розмір гайморових пазух з віком збільшується, а кістка, як ми вже знаємо має властивість зменшуватись. Хоч клінічна ситуація кожної людини індивідуальна, є спільні орієнтири і правила. В даному випадку це ще один аргумент не відкладати імплантацію.

 • Фізіологія і індивідуальні особливості

Верхня щелепа або ж гайморові пазухи можуть мати вроджені або ж придбані особливості в своїй будові. Це треба враховувати при плануванні лікування, так як вони можуть спричинити показання до проведення синус-ліфтингу.

Синус ліфтинг відкритий

Синус ліфтинг відкритий

Щоб провести відкритий синус ліфтинг хірург повинен забезпечити собі доступ до гайморової пазухи через розріз ясен збоку, як би зробивши «віконце».

Через отвір в кістці спеціальними інструментами необхідно підняти дно гайморової пазухи і ввести потрібну кількість остеоплатичного, тобто кісткового, матеріалу.

Після того, хірург зашиває ясна, і пацієнт переходить в період післяопераційного відновлення, який при такому способі проведення операції звичайно ж трохи довший і відчутний для пацієнта.

На захист такого способу відновити кісткову тканину у верхній щелепі можна сказати, що відкритий синус-ліфтинг дає більш прогнозований результат і може бути проведений навіть для пацієнтів зі значною атрофією власної кісткової тканини.

Звичайно ж операція проводиться під місцевим знеболенням і тільки при наявності прямих показань.

Незважаючи на те, що опис операції може виглядати переконливо, сама маніпуляція при належному досвіді і майстерності хірурга займає в середньому 15-20 хвилин, до яких потрібно додати час на психологічну адаптацію і час для початку дії анестезії.

Якщо ви не маєте відношення до медицини, відео з будь-якої операції можна дивитися тільки в тому випадку, якщо ви морально до цього готові.

Синус ліфтинг закритий

Синус ліфтинг закритий

На відміну від способу, описаного вище, закритий синус-ліфтинг вважають менш травматичним для пацієнта.

Так як доступ до гайморової пазухи хірург-імплантолог організовує собі через ясна знизу, як би в тому місці, де в подальшому буде встановлено імлант, що виключає необхідність робити додаткові розрізи.

Якщо товщина власної кістки пацієнта більш 7мм, напевно лікар запланує саме такий спосіб проведення операції.

Закритий метод використовують при проведенні нарощування кісткової тканини одномоментно з установкою імпланта, при наявності показань.

Нарощування кісткової тканини

Якщо вам призначено хірургічне втручання, одним з найважливіших умов є позитивний настрій, довіра доктору і клініці.

Якщо говорити в цілому про різновиди і способи поповнення відсутнього кісткового матеріалу, напевно ми повинні розповісти про матеріали, що використовуються.

Всі види остеопластики (кісткової пластики) класифікуються за природою використовуваного матеріалу:

 • Аутотрансплантація, тобто використання власної кістки пацієнта. Для цього хірург бере кістку з місця в щелепі, де вона швидше відновлюється, ближче до області зубів мудрості. Найнадійніший спосіб з точки зору реакції організму, біосумісності і приживлюваності, показник прогнозовано дорівнює 100%.
 • Аллотрасплантація, в тому випадку, якщо використовується донорський кістковий матеріал, який попередньо пройшов обстеження і був повністю стерилізований.
 • Ксенотрансплантація, при якій хірург працює з переробленою кісткою тварин, що попередньо пройшли ретельну лабораторну підготовку.
 • Синтетичний матеріал, частіше виконаний на основі солей кальцію і імітуючий структуру кістки людини.

Сама ж операція проводитися відповідно до встановлених етапів:

 1. Забезпечення доступу до того місця, де на підставі попереднього обстеження виявлено необхідність зміцнення кістки пацієнта, для подальшої імплантації.
 2. За допомогою інструментів лікар стоматології WDR на Ахматової організовує місце для розміщення матеріалу. При проведенні синус-ліфтингу це підняття слизової оболонки з дна гайморової пазухи.
 3. Розміщення або, можна сказати, впровадження і закріплення остеопластичного матеріалу в те місце, що було для нього попередньо підготовлено.
 4. Фінальне накладення швів на місце проведення хірургічного втручання. 

Вся операція проходить під дією місцевої анестезії і ніяких болісних відчуттів у пацієнта немає.

Відновлення кісткової тканини щелепи

У післяопераційний період можливий набряк м'яких тканин, для його зменшення можна використовувати холодні компреси. Тут в хід можуть піти пакети із замороженими продуктами з вашого холодильника або ж спеціальні заготовки, які можна покласти для охолодження, прямуючи в клініку на операцію.

У будь-якому випадку, контакт компресу зі шкірою обличчя повинен бути через м'який рушник, тримати холод можна не більше 15 хвилин, після потрібна перерва, а потім знову повторюємо.

А також для досягнення очікуваного результату, необхідно строго дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, а саме:

 • приймати препарати строго за списком;

 • чуйно стежити за основними показниками свого стану – рівень болю, температура тіла, набряклість і бути на зв'язку з клінікою при необхідності;

 • уникати фізичних і нервових навантажень;

 • місяць після синус-ліфтингу рекомендується не літати в літаках, не нагріватися (в лазнях і соляріях, під сонцем на пляжах), а також не переохолоджуватися (купання в ополонці, обливання, контрастний душ);

 • чхати, прочищати ніс необхідно дуже акуратно (після синус ліфтингу важливо в період загоєння уникати зайвого тиску в області черепа);

 • дотримуватися гігієни в домашніх умовах з урахуванням необхідності загоєння – робити ротові ванночки, обробляти порожнину рота дезинфікуючими спреями після прийому їжі;

 • виключити на період до зняття швів (10-14 днів після проведення операції) з раціону продукти і напої, які можуть подразнювати слизові;

 • на період прийому медикаментів виключити алкоголь і значно знизити (до можливого мінімуму) тютюн.

Після зняття швів і контрольного огляду пацієнт відпочиває, в середньому від 4-х до 6-ти місяців, після чого можна призначати дату імплантації і починати підготовку.

Питання та відповіді

 • Як вибрати стоматолога-хірурга для синус-ліфтингу?
  Ця процедура — одна з найскладніших в хірургічній стоматології. Тому звертайте увагу, перш за все, на досвід стоматолога, а також на відгуки його пацієнтів. І, звичайно, оцінюйте репутацію клініки, в якій ви будете проводити процедуру.
 • Чи можна уникнути синус-ліфтингу перед імплантацією?
  Можна, якщо обсяг кісткової тканини достатній для встановлення імпланта (визначає стоматолог на підставі КТ). Якщо обсягу кісткової тканини мало, то процедура необхідна, інакше імплант не «втримається» при жувальному навантаженні.
 • Які наслідки операції синус-ліфтингу?
  Наслідки залежать від особливостей організму пацієнта. За інших рівних умов (правильність проведення процедури, обраний матеріал, стерильність операції), саме організм «вибирає» ступінь реакції на операцію. Можливе підвищення температури і припухлість щоки в місці операції. У будь-якому випадку, не переживайте: стоматолог-хірург не залишає пацієнта без нагляду і рекомендацій по догляду після операції.

Свiжi статтi по цiй темi

Записатися на
Безкоштовну консультацію

Відгуки
наших клієнтів

 • 15.11.2021 Вікторія
  Ставила брекеты в стоматологии WDR на Позняках, сделали все отлично, хорошие, квалифицированные специалисты. Катерина Валерьевна просто чудо!
  Читати далі
 • 04.11.2021 Артем
  Дуже вдячний всьому колективу ! Лікують професійно, якісно, безболісно, комфортно та швидко! Персонал чемний, вихований з гарним почуттям гумору))) Мати з Вами справу - одне задоволення! Успіхів ВАМ !!!
  Читати далі