Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00

Тимчасова (пластмасова) коронка – це конструкція з полімеру, яку стоматологи встановлюють на перепарований зуб, на час, поки виготовляють постійну коронку з металокераміки, кераміки або цирконію.

Установка тимчасових коронок – це проста процедура, яка найчастіше виконується за один прийом: конструкцію стоматолог-ортопед виготовляє прямо на зубі пацієнта. Звичайно, є і опція виготовлення пластмасової коронки в лабораторії, але, зважаючи на обмежений термін фіксації, такий підхід використовується тільки, якщо потрібно забезпечити високу стійкість тимчасового зуба до механічних навантажень.

Переваги та недоліки пластикових коронок

Пластмасові (тимчасові) коронки можна порівнювати з постійними (металокерамічні, керамічні, цирконієві) конструкціями по характеристикам і часу експлуатації: у цих виробів абсолютно різне призначення.

Якщо зібрати всі переваги і недоліки тимчасових коронок, вийде така таблиця:

Переваги тимчасових коронокНедоліки тимчасових коронок
Невелика вартістьНеідеальна естетика
Захищають препарований зуб від інфекційНе піддаються корекції і поліруванню
Забирають чутливість, якщо протезування проводять без видалення нерваЧерез обмежену плотність матеріалу з часом пропускають мікроби до обробленої поверхні зуба
Скорочують термін звикання до постійної конструкціїНизька стійкість до механічних навантажень
Запобігають зміщенню сусідніх зубівФарбуються харчовими барвниками
Тимчасово закривають порожнину у видимій зоні посмішкиОбмежений термін служби

З огляду на невисоку вартість виробу, навіть якщо випала тимчасова коронка, її відновлення або заміна не так критичні для пацієнта, як втрата постійної конструкції.

Тимчасові коронки: ціни та відгуки в Києві

Вартість тимчасових коронок значно нижче будь-якої з постійних ортопедичних конструкцій. Ви можете порівняти вартість пластмасових і постійних коронок на сторінці цін нашій стоматології.

Що стосується відгуків про тимчасові коронки, то тут все трохи складніше: цю конструкцію пацієнти зазвичай носять не більше 7-10 днів (поки виготовляється постійна конструкція). Через обмеженого терміну вони не звертають уваги на можливий дискомфорт і не діляться цим ні зі стоматологами, ні з близькими в соцмережах; і оцінити позитивно пластмасову коронку теж не вистачає часу.

Вердикт ортопеда WDR (Позняки, вул. Ахматової, 5):

Тимчасова коронка – це ідеальне рішення на період, який потрібно для виготовлення постійної ортопедичної конструкції. При цьому використовувати пластмасову коронку тривалий час не варто, так як це не тільки неестетично (тимчасові коронки швидко змінюють колір), але і може привести до втрати кореня зуба, якщо під пластмасову коронку потрапить інфекція.

І, звичайно, не забувайте про правила експлуатації тимчасових коронок. Потрібно виключити з раціону занадто тверду їжу, по можливості не навантажувати тимчасову коронку під час жування, акуратно чистити зуби і виключити з раціону фарбуючі продукти і напої.

Якщо у вас є питання, ви можете задати їх стоматологу-ортопеду клініки WDR на Ахматової під час безкоштовної консультації.

Питання та відповіді

 • З якого матеріалу виготовляють тимчасові коронки?
  Тимчасові коронки виготовляють з пластмаси.
 • Що робити, якщо тимчасова коронка випала?
  Пацієнту потрібно звернутися до лікаря і розповісти про випадок. Після цього пацієнтові повторно встановлюють тимчасову коронку.В цілому, тимчасові коронки встановлюють на короткий період, тому не виключено, що лікар порадить потерпіти до активізації постійної коронки 1-2 дня.
 • Скільки ходити з тимчасової (пластмасової) коронкою?
  В середньому, тривалість носіння тимчасової коронки 7-14 днів. У цей період зуботехнічні фахівці виготовляють постійну конструкцію на основі відбитків (зліпків) щелеп.
Записатися на
Безкоштовну консультацію

Відгуки
наших клієнтів

 • 15.11.2021 Вікторія
  Ставила брекеты в стоматологии WDR на Позняках, сделали все отлично, хорошие, квалифицированные специалисты. Катерина Валерьевна просто чудо!
  Читати далі
 • 04.11.2021 Артем
  Дуже вдячний всьому колективу ! Лікують професійно, якісно, безболісно, комфортно та швидко! Персонал чемний, вихований з гарним почуттям гумору))) Мати з Вами справу - одне задоволення! Успіхів ВАМ !!!
  Читати далі