Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00
Про послугу написав:
Директор стоматологічної клініки WDR
Перевірив:
Лікар-стоматолог, ортопед, гнатолог, хірург
Дата оновлення:
27-02-2024

Встановлення вінірів в Києві – клініка WDR «Вайдер»

Якщо ви хочете заворожуючу голлівудську посмішку, то установка вінірів або люмінірів — саме та стоматологічна процедура, яка може втілити вашу мрію в реальність.

У вінірів є свої особливості, показання та протипоказання, а їх різновидів досить, щоб в них заплутатися.

У цьому матеріалі ми розповідаємо просто про складне — про все, що потрібно знати, якщо ви хочете поліпшити естетику своєї посмішки вінірами.

Що таке вініри?

Вініри — це тонкі накладки на передню частину зуба. За допомогою спеціального матеріалу вони фіксується на зубах, приховують візуальні недоліки зубів і роблять вашу посмішку ідеально-привабливою. Вінір міцно кріпиться до зуба, захищає його від механічних пошкоджень і виникнення карієсу.

Важливо: не плутайте стоматологічні вініри (композитні, керамічні, ультраніри, люмініри) і пластикові вироби, які продають в інтернеті.  Функціонально це абсолютно різні конструкції.

несправжні вініри

Для чого встановлюють вініри на зуби?

Головне призначення вінірів — зробити посмішку красивішою і приховати естетичні недоліки. Тобто, якщо ви незадоволені зовнішнім виглядом своїх зубів або ваша діяльність пов'язана з постійним спілкуванням, то саме вініри зроблять усмішку органічнішою і яскравішою.

Показання — з чим справляються вініри

Установка вінірів показана при діастемі (проміжки між зубами), наявності відколів і тріщин на передніх зубах, необхідності коригування форми зубів, зміни кольору або потемніння емалі та ін.

Вініри також допомагають скоректувати вікові зміни зубів, які неминучі через природнє стирання і пошкодження емалі.

Завдяки тому, що вініри дозволяють швидко змінити лінію посмішки і повернути зубам втрачену естетику, їх можна назвати, напевно, найпопулярнішою методикою естетичної стоматології.

Протипоказання до установки вінірів

У деяких випадках протипоказання не дозволяють проводити установку вінірів. В цьому випадку стоматологи WDR рекомендують альтернативні способи отримати голлівудську посмішку.

Ми підготували невелику табличку, яка показує, в яких випадках можна встановлювати вініри, а в яких краще використовувати інші стоматологічні конструкції:

Діастема (проміжок між двома передніми зубами)Вініри, люмініри або ультраніри
Треми (проміжки між зубами)
Сколи та тріщини на передніх зубах
Необхідність коригування форми зубів
Зміна кольору або потемніння емалі
Вікові зміни зубів
Надмірно велика відстань між зубамиБрекети або елайнери
Помірна або серйозна скупченість
Неправильно сформований прикус
Присутність великих пломбКоронки, мостоподібні протези, протезування на імплантатах
Зруйновано внутрішні стінки зубів
Значна відсутність жувальних зубів

 

Також вініри не встановлюють при деяких парафункціональних порушеннях — звичці сильно стискати зуби та при бруксизмі (мимовільному стисненні зубів уві сні).

Які види вінірів можна встановити в Києві?

Взагалі, можна поставити будь-який тип вінірів (навіть ті пластмасові, про які ми писали в розділі «Що таке вініри»), але визначити відповідний тип після професійної діагностики стану порожнини рота може тільки лікар-стоматолог.

Наприклад, під час консультації ортопеди київської стоматологічної клініки WDR «Вайдер» (клініка знаходиться на Позняках, вул. А. Ахматової 5, тому що #лівийберегкраще) проводять повне обстеження ротової порожнини, аналізують будову і здоров'я зубів, стан ясен і прикус.

Всі ці процедури потрібні для того, щоб правильно підібрати, який тип вінірів підходить в окремому клінічному випадку (керамічні вініри, композитні вініри або люмініри) і який термін носіння вінірів можна прогнозувати.

Керамічні вініри (товщина 0,3-0,4 мм)

Керамічні вініри — це тонкі пластинки. Їх роблять зі стоматологічної кераміки і фіксують на зуби за допомогою стоматологічного цементу. Цей вид вінірів відрізняється своєю міцністю, довговічністю, щільною фіксацією на зубах і природністю зовнішнього вигляду.

В якості матеріалу для виробництва керамічних вінірів, так само як і в керамічних коронках, мостоподібних конструкціях або протезах на імплантати, використовується фарфор, який передає природний колір зубів. Через це якісно зроблені керамічні вініри зовсім не відрізняються від рідних зубів за зовнішнім виглядом.

Так, вони змінюють посмішку і роблять її естетичнішою. Так, можна поставити вініри на всі передні зуби і зробити посмішку на кілька тонів білішою. Але при цьому, навіть при найближчому розгляді вініри виглядають так, ніби вони були тут (в роті) завжди — настільки органічно вони вписуються в зубний ряд.

Плюси керамічних вінірів:

  • Довгострокове естетичне рішення. Керамічні вініри ефективно усувають візуальні недоліки зубного ряду і служать десятки років.
  • Швидко змінюють зовнішній вигляд посмішки. Відбитки зубів знімаються за допомогою зліпка або цифрового сканування. Після цього робиться гіпсова або CAD-модель зубів. На основі цих моделей технік робить вінір, який лікар встановлює пацієнтові. Зазвичай така процедура займає не більше двох тижнів.
  • Мінімальне обточування зубів. Товщина вінірів з кераміки всього 0,3-0,4 мм, тому стоматолог спилює тільки невеликий шар емалі, щоб їх встановити.
  • Мінімальний ризик розвитку карієсу. Так як вініри фіксуються поверх емалі, вони захищають її від впливу бактерій, і, як наслідок, перешкоджають виникненню карієсу.
  • Гнучкість у виборі кінцевого результату. Колір, форму і розмір керамічних вінірів (а разом з ними і зовнішній вигляд зубів після їх установки) можна вибрати до їх установки. Тобто пацієнт повністю контролює фінальний результат.

Люмініри (товщина 0,2 мм)

Люмініри — це дуже тонкі керамічні вініри. Цей вид вінірів часто називають «вінірами без попередньої підготовки».

Плюси люмінірів:

  • Менш інвазивні. Через меншу товщину стоматологу потрібно прибирати менше емалі зуба перед установкою.
  • Менше додаткових дій. На відміну від керамічних вінірів, при установці люмінірів не використовуються тимчасові накладки, а значить для установки люмінірів потрібно менше візитів в стоматологічну клініку.

Мінуси люмінірів:

  • Підходять не всім. Люмініри тонше і прозоріше класичних вінірів, тому можуть вирішити проблеми з формою/кольором зуба тільки в певних клінічних випадках.
  • Вартість і час. Виготовлення люмінірів відбувається за запатентованою американською технологією, тому такі вініри дорожчі. Крім того, на їх виготовлення потрібно від 2 до 4 тижнів.

Композитні вініри (товщина варіативна)

Цей тип вінірів — не зовсім вініри. Композитні, компоніри або прямі вініри — це, по суті, фотополімерна пломба, з якої стоматолог формує «вінір» прямо на зубі.

Композитні вініри, як спосіб вирішення естетичних проблем, користується більшою популярністю ніж люмініри або класичні вініри з кераміки. Але при цьому, у нього і більше недоліків.

Плюси композитних вінірів:

  • Швидкість. Стоматолог робить композитні вініри прямо на зубах пацієнта за один прийом (зазвичай 30-45 хвилин).
  • Вартість. На порядок дешевші керамічних вінірів і люмінірів.

Мінуси композитних вінірів:

  • Естетичність. Як і звичайна фотополімерна пломба, композитний вінір змінює з часом колір, тому через кілька років буде виглядати неестетично і його потрібно буде переробляти.
  • Міцність. Композитні вініри не такі міцні, як керамічні, а це означає більшу схильність до сколів при впливі фізичних навантажень.

Вініри керамічні та композитні, люмініри: до і після

керамічні вініри

Скільки служать вініри?

Керамічні вініри дійсно довго служать.

Сучасна стоматологічна кераміка така ж міцна (чесно кажучи, навіть міцніше), як і натуральна зубна емаль. Тому вініри — і керамічні, і люмініри — витримують звичайні навантаження, яким ми піддаємо свої зуби щодня. Композитні вініри не такі надійні, але теж досить гарні в експлуатації.

В середньому керамічні вініри і люмініри служать близько 10 років, але при правильному догляді вони можуть прослужити набагато довше. У деяких пацієнтів вініри відмінно виглядають навіть через 20 років.

Термін носіння композитних вінірів — від 4 до 7 років. Так, вони дешевші, але вимагають більше уваги і повторних візитів, тобто, протягом «життя» реставрація композитного вініра може обійтися дорожче одноразової установки керамічного.

Щільність кераміки приблизно в 4 рази вище ніж щільність емалі зуба, тому керамічні вініри не змінюють колір під дією їжі, на відміну від композитних вінірів (естетичних реставрацій). На додаток до цього, на керамічних вінірах не формується твердий наліт.

Але при цьому довговічність вінірів залежить від того, як пацієнт доглядає за ними після установки:

  1. Якщо не дотримуватися правил гігієни, і це призведе до руйнування рідних зубів, то вініри, на яких вони встановлені, довго не втримаються.
  2. Незважаючи на те, що кераміка вінірів дуже міцна, у них, як і у звичайних зубів, є свої межі — не варто гризти горіхи з шкаралупою, відкривати пляшки, розкушувати льодяники (якщо ви читаєте це і думаєте «ну це ж очевидно», то повірте нашому досвіду — це очевидно не для всіх).

Чи можуть вініри випасти?

Так, можуть.

Така ймовірність дуже мала, але її потрібно враховувати. Вініри можуть випасти, тріснути або розколотися з різних причин:

  • При фізичному ударі. Контактні види спорту, падіння, аварії — якщо удар доводиться на зуби.
  • Під впливом усталених звичок. Звичка скреготати зубами, їсти дуже тверду їжу (лід, цукерки-льодяники) або любов до в'язких продуктів харчування (цукерки-іриски, лакричні цукерки).
  • Інші причини. Іноді стрес, хвороби або вагітність викликають зміни в структурі тканин організму, в тому числі в зубах. Такі процеси призводять до ослаблення хімічної сполуки між вініром і зубом, в результаті чого керамічні вініри відшаровуються від зуба і випадають.

Що робити, якщо з якої-небудь причини фарфоровий вінір зламався, розколовся або випав?

Вкрай важливо, щоб ви записалися на прийом до стоматолога протягом одного-двох днів.

У багатьох випадках стоматолог може повторно зафіксувати вінір без додаткових дій. Якщо ж вінір зламаний, тріснув і не підлягає «ремонту», лікар-стоматолог замовить виготовлення нової конструкції в зуботехнічній лабораторії, а на місце вініра встановить тимчасову конструкцію, щоб не допустити руйнування тканин зуба.

Читайте у нашому блозі: Порівняння композитних та керамічних вінірів на зуби

Догляд за зубами після установки вінірів

У перші дні після установки вінірів, варто утриматися від вживання в їжу продуктів з активними барвниками. До таких продуктів відносяться кава, буряк, свіжі соки, червоне вино, деякі види лікерів, міцний чай, кола, деякі види ягід. Надалі можна їх вживати (хоча жоден стоматолог — і ми в тому числі — не рекомендуємо пити солодкі газовані напої).

Завжди при носінні вінірів не слід кусати тверді предмети — карамель, горіхи, кісточки або відкривати зубами пляшки.

Якщо ви займаєтеся контактним спортом (бокс, боротьба, футбол та ін.) Від якого потенційно можуть постраждати зуби, обов'язково надягайте капу. Також будьте обережні при використанні зубочисток і столових приладів.

У гігієнічному догляді все залишається, як і раніше: потрібно чистити зуби два рази в день, застосовувати ополіскувач та зубну нитку. А ось відбілюючі пасти краще замінити на професійну чистку в стоматологічному кабінеті один або два рази на рік.

Після установки вінірів потрібно ретельно піклуватися про ясна, щоб через неправильний догляд не виникло запалень або кровоточивості.

Стороженко Артем Володимирович
Стороженко Артем Володимирович
Cпеціалізація: Лікар-стоматолог, ортопед, гнатолог, хірург
Досвід роботи: Понад 10 рокiв
Записатися
на консультацію
до цього лікаря

Встановлення вінірів в Києві — довіряйте стоматології WDR «Вайдер»

Якщо ви хочете стати володарем заворожуючої голлівудської посмішки, недостатньо тільки вибрати тип вініра. Особливу увагу ми рекомендуємо приділити вибору фахівця, який буде проводити установку вінірів: це гарантія того, що вініри будуть виглядати органічно і служити довго.

У клініці WDR «Вайдер» працюють лікарі з багатим досвідом в естетичній стоматології. Вони застосовують комплексний підхід, а отже можуть підібрати і встановити вініри, які ідеально підійдуть вам і по типу, і по товщині, і за кольором, і за варіантом установки, і, звичайно ж, по бюджету.

Питання та відповіді

  • З чого роблять вініри?
    Керамічні вініри і люмініри роблять з посиленої нікелем або кристалами лейцита кераміки. Композитні вініри роблять з того ж матеріалу, що і композитні пломби — з фотополімера.
  • Які вініри краще вибрати?
    Це залежить тільки від конкретного клінічного випадку — яку естетичну задачу потрібно вирішити і в якому стані знаходиться ротова порожнина пацієнта. Тому ми рекомендуємо довіритися думці вашого стоматолога у виборі виду вінірів.
  • Чому деякі стоматологи кажуть, що композитні вініри — це вініри, а деякі спростовують це твердження?
    Обидві точки зору мають право на існування. І композитні, і керамічні вініри приховують естетичні недоліки. Їх відмінності — матеріал (і, отже, довговічність) і спосіб виробництва/установки (тобто швидкість).

Свiжi статтi по цiй темi

Вартість послуги

Послуга
Ціна

Комплекс "Керамічний вінір / вінір 360"

9 300 грн

Комплекс "Ультратонкий вінір (Люмінір) / вінір високоестетичний"

12 800 грн

Записатися на прийом
Записатися на Консультацію

Відгуки
наших клієнтів