Записатися на прийом
Пн-Пт 10:00 - 20:00 Сб 10:00 - 17:00
Пломбування поверхневого, серединного і глибокого карієсу, лікування зубних каналів (ендодонтія)

Лікування зубів або чи такий страшний звір, як його малюють

поцілунок з віслюкомВ історії можна зустріти свідчення про те, що найкращим засобом від зубного болю є поцілунок з ослом.
Такі історії неодноразово описані людьми, які жили в середньовіччі. Що ж, не будемо судити строго. Коли болять зуби, готовий на все, лише б це зупинити.

Змінилися методи і протоколи, ефективність лікування наближується до 100%. А ось завдання терапевтичної стоматології в сучасному світі ті ж, що і в далекому минулому:

 • профілактика, захист, відновлення емалі та дентину зубів;
 • лікування зубних каналів (ендодонтія);
 • лікування ясен (пародонтологія).

Дуже рідко можна зустріти людину, яка жодного разу не лікував зуби. Є щасливчики, яким генетика і сприятливі зовнішні умови дали можливість не познайомитися з карієсом, пульпітом, підвищеною чутливістю і кровоточивістю ясен.

Але до таких відносяться всього 5% людей на планеті. Для решти 95% відвідування і профілактичний огляд 1 раз в 6 місяців є рекомендованою нормою і обов'язковим ритуалом підтримки стоматологічного здоров'я.

Причини і наслідки. Що впливає на здоровʼя зубів і порожнини рота?

До комфортних можна віднести чинники, на які ми не можемо впливати, наприклад генетична схильність. І те, що перебуває під контролем:

 • спосіб життя, тут звертаємо особливу увагу на рівень стресу і інтенсивність фізичних навантажень;
 • збалансованість харчування і питного режиму;
 • наявність шкідливих звичок, в тому числі харчових;
 • якість і склад засобів для домашнього догляду;
 • гігієна – дисципліна і вміння при очищенні зубів і язика;
 • стан імунітету, особливо при наявності хронічних захворювань;
 • екологія;
 • неправильний прикус і т.п.

Ех, якби ми слухалися свого доктора і слухняно приходили раз на півроку в стоматологію... Скількох проблем, стресу і витрат ми могли б уникнути! У реальному житті все виглядає іншим чином.

Підкоряючись пережитим в далекому минулому страхам і розповідями із лякалками, до сих пір багато наших сучасників звертаються до стоматолога вже при гострій болі. Хоча кращий спосіб її уникнути якраз в тому, щоб запобігти захворюванню. Або лікувати на якомога більш ранніх етапах розвитку хвороби, поки ще не складно.

Доктор здатний розгледіти перші ознаки захворювання і зробити свою роботу швидко, не боляче і не дорого. Так що профілактичний огляд раз в 6 місяців це ніякий не маркетинговий хід, а можливість своєчасно відреагувати.

Так як захворювання зубів і ясен ніяк не відчуваються на початкових стадіях, біль – це вже серйозний сигнал організму і заклик звернутися в стоматологічну клініку негайно.

Анатомія зуба людини

Щоб було легше розібратися почнемо з будови зуба.анатомія зуба

Ми бачимо тільки близько 30% зуба, який знаходитися на поверхні, має форму в залежності від займаного в ряду місця і називається клінічна коронка.

 • Кожний здоровий зуб зовні покритий емаллю. Тієї самої, яка значно твердіша і міцніша за кістку, захищає від агресивного впливу ніжний вміст зуба. Емаль не болить, так як всі нервові закінчення знаходяться під нею. Може бути кольором від білої до жовтої.
 • Дентин розташований під емаллю. Структура менш щільна, трубчаста. Можно уявити собі, як нервові волокна, що передають імпульси до пульпи від емалі, які сховані в соломинки для коктейлю. Дентин заповнює собою практично весь зуб, включаючи навіть коріння.  Якщо емаль пошкоджена настільки, що оголився дентин, тут вже з'являться больові відчуття і реакція на зовнішні подразники – холодне, кисле, гаряче, солодке. Ще однією ознакою прямого доступу до дентину є характерні плями на поверхні зуба, які відрізняються за кольором від емалі.
 • Пульпа відповідає за харчування зуба і складається з нервових волокон, кровоносних і лімфатичних судин. Це свого роду природний бар'єр для проникнення мікробів за межі кореня зуба при пошкодженні верхніх шарів.
 • Може здатися, що зуби кріпляться до ясен, але це не так. Зуб знаходиться в кістці, ясна покривають її і щільно охоплюють в області шийки.  Головне завдання ясен – якомога ближче «обіймати» зуб, щоб не пропускати бактерії.
 • Між яснами і кореневих каналом розташований періодонт, до складу якого включені кістка, періодонтальні зв'язки і цемент (не будівельні звичайно ж, така назва). Цей, так званий «підтримуючий апарат» утримує зуб в лунці, на відведеному йому місці.
 • Корінь зуба, або кореневий канал призначений для транспортування корисних речовин в зуб з кровоносної системи організму і забезпечує життєздатність здорового зуба. Коренів, в залежності від функціонально призначення і положення в зубному ряду може бути від одного до чотирьох, в рідкісних випадках шести.

 

Кожен людський зуб унікальний за своєю формою, як відбитки пальців.  Двох однакових зубів не зустріти

Захворювання зубів

Крім карієсу, який відомий як суперзірка, ми познайомимося з найпоширенішими захворюваннями порожнини рота, лікуванням яких займаються стоматологи терапевти в WDR Вайдер, стоматологічної клініки в Києві (Лівий берег, Дарницький район: Позняки, Осокорки, Харківський масив).

Хоча, якщо спростити інформацію для сприйняття людей, які не закінчували медичний ВУЗ, можна говорити, що захворювання розрізняються по стадії поширення інфекції. Чи не потрапляють під це правило ситуації, в яких мова йде про отримані травмах зубів і щелеп.

Стадії розвитку, від карієсу до кісти зуба

БІЛА ПЛЯМА

На поверхні зуба з'являється плямочка, яка відрізняється за кольором.  Може бути не тільки білою, але і темною (не дивіться на назву, тим більше що з часом пляма буде темніти).
Немає ні шорсткостей, ні тріщин. При проведенні язиком по поверхні здається, що зуб в порядку.

Дуже складно помітити, особливо на далеких зубах і між ними. І вчасно відреагувати.


ПОВЕРХНЕВИЙ

Пляма на зубі починати бути шорсткою, структура емалі вже відрізняється від неушкодженої поверхні.
Може з'явитися чутливість на різкі подразники, такі як гаряче або холодне, їжу і напої.

Емаль продовжує руйнуватися, процес поширення захворювання триває.


СРЕДНІЙ

Бактерії проникли за захист емалі і вже зайнялися руйнуванням дентину зуба.

Тут вже можна бачити і відчувати звичні всім ознаки захворювання – порожнину або як частіше говорять, дірку в зубі.


ГЛУБОКИЙ

Фінальна стадія руйнування, далі вже реальна загроза втрати зуба, при відсутності лікування. Вражені глибокі шари дентину.

Біль при будь-якій взаємодії.


ПУЛЬПІТ

Мікроби проникають все глибше і зачіпають нервово-судинну частину зуба.  Оголюється пульпова камера.
Супроводжується пульсуючим болем, який посилюється в нічний час. При гострих формах навіть засоби для знеболювання можуть вже не допомагати.

Може бути викликаний також серйозною травмою зуба.


ПЕРІОДОНТИТ

Осередок запалення розташовується у верхівці кореня зуба. Масштаб поширення інфекції діагностується за допомогою рентгена.

Є наступною стадією поширення пульпіту або ж виникає в слідстві неякісного лікування каналів.


ГРАНУЛЬОМА, КІСТОГРАНУЛЬОМА, КІСТА

Є захисною реакцією організму на інфекцію, яка вже розповсюджується за межі зуба. Виглядають як новоутворення – мішечок, наповнений гноєм (продуктами діяльності хвороботворних мікроорганізмів).
Цікаво те, що може не проявлятися і виявитися тільки за допомогою рентгена. Але можуть бути і очевидні симптоми у вигляді болю при натисканні, набряків, виділень гною.
Різняться за розмірами, де гранульома менше 0,5 см;  кістогранульома 0,5-0,8 см і кіста більше 0,8 см.

Як і будь-яке новоутворення може бути серйозною загрозою, в тому числі і для життя людини (в гострих і стрімких формах).


Лікування зубів

Якщо проживаєте в Києві і розташування стоматологічного центру на Лівому березі, в безпосередній близькості від станцій метро Позняки, Осокорки та Харківський масив для Вас оптимально, запрошуємо познайомитися з нашими лікарями і командою клініки WDR Вайдер, яка зможе сформувати оптимальний план лікування.

Сьогодні лікування зубів значно менш болюча процедура, ніж навіть 10-ть років тому. Цей напрямок в медицині по праву вважається одним з найпрогресивніших. Вдосконалені стоматологічні установки, знеболюючі засоби і медичні препарати сприяють тому, що все менша кількість людей боятися болю.

Зуби, доведені до стану «під видалення» зустрічаються все рідше і це велике досягнення сучасного суспільства.
Хоча, статистика невблаганно свідчить про те, що до 60-ти років вдається зберегти повний набір своїх зубів лише одиницям, менше 5% людей (за мінусом тих, кому пощастило мати імунітет до бактерій Streptococcus mutans (S. mutans - на фото), що призводять до карієсу.

Етапи лікування карієсу безпосередньо залежать від ступеня розвитку захворювання і, як наслідок, ураження зуба.


Якщо говорити в середньому, візит до стоматолога терапевта займе у Вас 1 годину для лікування одного зуба. Що буде відбуватися?

ШАГ 1

ДІАГНОСТИКА 
Доктор проведет осмотр полости рта. Возможно, потребуется рентгеновский снимок, который в WDR Вайдер можно сделать на месте. Этот комплекс поможет установить степень поражения, исключить или подтвердить наличие осложнений и установить диагноз перед началом лечения.

Карієс підступний і вміє добре ховатися.
Іноді на поверхні маленька цяточка, а при розсвердлюванні виявляється велика площа ураження.
Тому до початку лікування доктор обумовлює орієнтовну вартість лікування, будьте до цього готові.

ШАГ 2

АНЕСТЕЗІЯ (ЗНЕБОЛЮВАННЯ)

Якщо хвороба перебуває на початковій стадії, цей крок можливо пропустити.
Якщо ж є необхідність «заморозити» нервові закінчення в зоні лікування, застосовується інфільтраційна анестезія – звичний нам укол препарату. Це маніпуляція дозволяє використовувати 1,5-2 години для безболісного лікування, при необхідності декількох зубів в одній зоні.
Для людей з підвищеною чутливістю проводять поверхневе знеболювання ясен перед введенням анестезії, в такому випадку не відчувається навіть укол.
Сучасні препарати не мають в складі активних алергенів, але при наявності схильності необхідно попередньо провести тест (алергопроби).

ШАГ 3

ВИДАЛЕННЯ КАРІЄСУ
Врач использует боры различного диаметра для очищения поверхности зуба от нездоровых тканей. После полного высверливания, проводиться антисептическая обработка внутренней поверхности (обеззараживание), высушивание и, после этого, укладывается прокладка под пломбирующий материал. 

Если необходимо проводиться ЛЕЧЕНИЕ КАНАЛОВ ЗУБОВ.

ШАГ 4

ПЛОМБУВАННЯ
У повністю підготовлену порожнину шар за шаром, ретельно ущільнюючи кожен (не допускаються бульбашки повітря) укладається пломбувальний матеріал. Кожен етап супроводжується висушуванням спеціальною лампою.
Колір пломби підбирається під власні зуби пацієнта, так щоб візуально зуб виглядав як «рідний».
Якщо пошкоджена критична площа зуба, але ще можливе відновлення може бути рекомендовано ортодонтическое втручання, а саме ВКЛАДКА.
При пломбуванні передніх зубів або зубів з «лінії усмішки» терапевт може вдатися до технікам РЕСТАРАЦІЇ ЗУБА.

ШАГ 5

ПІДГОНКА
Останній етап лікування, в якому пломба на зуб вже збудована в правильну анатомічну форму і відбувається її «підгонка», шліфування й полірування.
З огляду на те, що пацієнт не може повністю відчувати ділянку в порожнині рота під анестезією, використовується артикуляційна папір, простіше кажучи «копірка», яка показує місця з надлишком пломбувального матеріалу.

Підведемо підсумки: показання та протипоказання для пломби на зуб

У WDR Вайдер, стоматологічному центрі в Києві, на Лівому березі НАШІ ФАХІВЦІ проводять лікування зубів у випадках, коли:

 • прийшов час замінити старі пломби на сучасні, естетичні і довговічні. Зробимо так, що буде виглядати як власний зуб, як ніби ніколи й не хворів;
 • якщо сталася травма або відколовся, стерся шматок зуба. Таке трапляється при механічних пошкодженнях і у любителів погризти тверде, поклацати насіння;
 • сталося руйнування зуба під дією каріозних процесів. Пам'ятайте, чим раніше звернутись, тим краще і вже зрозуміло, що «саме не пройде»;
 • формування зовнішнього вигляду і відновлення функціональності зубів.  Про красу зубів і посмішки ще більше в ЕСТЕТИЧНА СТОМАТОЛОГІЯ;
 • підготовка зуба під ортопедичне (ВІНІРИ, КОРОНКИ НА ЗУБ) або ортодонтичне лікування (ВИПРАВЛЕННЯ ПРИКУСУ).

Не рекомендуємо пломби на зуби:

 • якщо є алергічні реакції на пломбувальні матеріали або препарати, які використовуються по протоколу лікування;
 • у випадках, коли пошкодження поверхні (коронки) зуба більш, ніж 50%.  Термін служби такої пломби буде не довгим, кріплення до залишків поверхні зуба не надійним. Функціональне навантаження може привести до руйнування стінок і повної втрати зуба, якщо мова йде про жувальні зубах.

Але не варто хвилюватися, ми підберемо для Вас таке лікування, якість якого зможемо гарантувати.

Ми запрошуємо на безкоштовну консультацію та обстеження до СПЕЦІАЛІСТІВ, які встановлять вірний діагноз і призначать індивідуальний курс лікування, з урахуванням потреб і можливостей кожного пацієнта.

Ми зібрали ВІДГУКИ реальних пацієнтів, які вже закінчили лікування і поділилися враженнями.

Якщо у Вас залишились запитання, Адміністратор із задоволенням допоможе отримати відповіді на них.
Для цього Вам достатньо скористатися іконкою на сторінці сайту, залишити свій номер телефону і відповісти на наш дзвінок.

Будемо раді бачити Вас в стоматологічному центрі WDR Вайдер.
Київ, Позняки, Осокорки, Харківський
вул. Анни Ахматової, 5

Повний список всіх координат, а також карта із зазначеним розташуванням клініки в розділі КОНТАКТИ.

Питання та відповіді

 • Що входить в лікування зубів?
  Іноді в це поняття включають лікування карієсу, видалення нерва зуба і пломбування, іноді — лікування захворювань ясен, іноді — виправлення прикусу. Для нас лікування зубів — це будь-які процедури, спрямовані на відновлення здоров'я ротової порожнини.
 • Чи ефективно лікування зубів народними засобами?
  Як і лікування зубів за місячним календарем, лікування зубів народними засобами або гомеопатією — малоефективний спосіб: деякі способи можуть тимчасово зняти біль, але вилікувати той же карієс примочками неможливо (треба видалити пошкоджену тканину і після закрити порожнину фотополімерною пломбою).
 • Чи можна уникнути лікування зубів?
  Можна. Якщо ви правильно харчуєтеся і ведете здоровий спосіб життя (даєте зубам необхідні речовини і не руйнуєте їх), а також регулярно відвідуєте стоматолога, щоб робити профілактичну гігієну ротової порожнини, то ймовірність виникнення захворювань зуба (і, як наслідок, необхідності в лікуванні) мінімальна.

Свiжi статтi по цiй темi

Вартість послуги

Послуга
Ціна

Постановка пломби із фотополімерного матеріалу

800-1000 грн

Постановка пломби після ендодонтичного лікування

1250 грн

Ендодонтичне лікування

  

Комплекс "лікування одноканального зуба"

2650 грн

Комплекс "лікування двоканального зуба"

2950 грн

Комплекс "лікування трьохканального зуба"

3550 грн

Комплекс "лікування чотириканального зуба"

3950 грн

Записатися на прийом
Записатися на
Безкоштовну консультацію

Відгуки
наших клієнтів

 • 15.11.2021 Вікторія
  Ставила брекеты в стоматологии WDR на Позняках, сделали все отлично, хорошие, квалифицированные специалисты. Катерина Валерьевна просто чудо!
  Читати далі
 • 04.11.2021 Артем
  Дуже вдячний всьому колективу ! Лікують професійно, якісно, безболісно, комфортно та швидко! Персонал чемний, вихований з гарним почуттям гумору))) Мати з Вами справу - одне задоволення! Успіхів ВАМ !!!
  Читати далі